Три літра з дерева за одну добу – в Україні триває сезон «доїння» берез

0 423

В Україні триває збір березового соку. Чернівецьке підприємство «Лілак» планує заготовити в цьому сезоні 1000 т соку. Це трохи більше ніж у 2020 році – тоді зібрали 900 тонн. Близько половини цього обсягу – органічна продукція.

«Щоб береза почала випускати сік, потрібна стабільна тепла погода з температурою вище нуля протягом 1-2 тижнів після сходження снігу. Затяжна весна трохи відтермінувала старт сезону. У середньому одне дерево дає 3 л рідини за добу», — розповідає фахівець із розширення ринків збуту ТОВ «Лілак» Сергій Стьопін.

Сік підприємство збирає з дикоросів. «Потреби у штучних насадженнях немає, вистачає дикоросів у карпатських лісах, співпрацюємо з держлісгоспами», — коментує фахівець.Крім того, посадки повинні бути на певній відстані від тваринницьких ферм, автомобільних трас та АЗС.

Після збору сік фільтрується, до нього додається лимонна кислота, проводиться стерилізація. Потужність лінії розливу — 10 тис. л на добу. Сік розливається у скляну тару об’ємом 300 мл і 1 л, а також асептичні ємності для виготовлення в подальшому різноманітних напоїв.

«Раніше більш популярними були малі пляшки, зараз із урахуванням карантинних обмежень частіше обирають літрові банки з соком. Загалом попит зростає, оскільки зростає обізнаність у корисних властивостях соку, особливо відчутним це стало після пандемії», — додав Сергій Стьопін.

Крім чистого березового соку «Лілак» виробляє також купажі — сік із додаванням настоїв дикорослих плодів, ягід і трав: шипшини, м’яти, кропиви, бузини, а також лимону. Найбільшим попитом користується березовий сік із шипшиною, м’ятою.

На цей сезон запланована новинка — органічний сік із додаванням йодис-концентрату та стевії. Коли з’являється новий продукт, його надсилають усім клієнтам для дегустації. Продукцію реалізують через національні мережі супермаркетів, інтернет-магазини.

Для збору соку і трав задіяна бригада з 10-12 осіб, це постійні працівники компанії. Сировину від населення не приймають, щоб бути впевненими у високій якості продукції.


«Лілак» є лідером на ринку березового соку в Україні і за обсягами виробництва та реалізації, і за експортом. Дев’ять років тому підприємство отримало сертифікат «Органік Стандарт». Органічну продукцію також збирають з дикоросів, попередньо дослідивши ґрунти, де ростуть берези, на вміст шкідливих матеріалів, важких металів, пестицидів, нітратів тощо.

 

SEEDS.org.ua за інформацією АgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!