У Полтаві задля розвитку місцевого фермерства створили координаційну раду

0 262

Перше засідання координаційної ради з питань розвитку фермерства при Полтавській облдержадміністрації відбулося в онлайн-режимі в зв’язку з карантинними обмеженнями. Про це йдеться в повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що аграрна галузь є стратегічною для Полтавщини. 35% від усього експорту сільськогосподарської продукції України йде саме з цього регіону.

“Аграрна галузь є стратегічною на Полтавщині. У нас в області 2 млн 200 тис. га сільськогосподарської землі. В загальному об’ємі України це лише 5%. Але якість цієї землі і ведення сільськогосподарського виробництва говорять про те, що 35% всього експорту України іде з Полтавщини. І майже 270 тис. га землі обробляється саме фермерськими господарствами”, – розповів Олег Синєгубов.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов зазначив, що кожного року виникає проблема з дефіцитом фінансових ресурсів на початку весняно-польових робіт і аж до збору врожаю.

“В області зареєстровано 2416 фермерських господарств, але здійснюють сільськогосподарську діяльність 1941. 70% господарств мають в обробітку до 100 га. До 20 га обробляють 289 господарств, а від 20 до 50 га — 671.

Тобто, половина господарств зовсім маленькі. Тобто, щороку є проблема з дефіцитом фінансових ресурсів на початку весняно-польових робіт і аж до збирання. Одним з джерел підтримки фермерських господарств є їх участь у державних і регіональних програмах. У 2019 році 800 фермерських господарств отримали майже 50 млн грн з державного бюджету, 36 господарств – кредитів на 15 млн грн.

Минулого року з обласного бюджету на програму було виділено майже 12 млн грн. 32 фермерських господарств стали учасниками цієї програми й отримали 7 млн грн. Цього року 12 господарств отримали 3 млн грн”, – розповів Сергій Фролов.

Також в області розроблятимуть нову обласну програму з розвитку аграрного комплексу, оскільки нинішня програма добігає кінця у 2020 році.

“Через те, що програма завершує свою дію, Департамент створив робочу групу, до якої увійшли представники громадськості, фермерських господарств, наукових установ. Перше засідання заплановане на 9 вересня, програма діятиме до 2025 року.

Ми плануємо зберегти пільгове кредитування фермерів. Обсяг фінансування по цьому напрямку буде збільшений”, – зазначив Сергій Фролов.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!