Україна не поспішає виводити свою картоплю на ринок Європи

0 431

У Києві відбувся І Всеукраїнський форум із професійного картоплярства. Окремою новиною для учасників Форуму стала інформація від д-ра Якоба Дірка Янсе (Нідерланди) про його звернення до Єврокомісії із запитанням, на якому етапі знаходиться співпраця з Україною щодо виведення української картоплі на європейський ринок.

У Брюселі відповіли, що відправили в Україну відповідь на запит екс-голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи наприкінці весни 2019 року і готові були в вересні приїхати із перевіркою. Проте не отримали запрошення від української сторони.

Українська асоціація виробників сподівається на зустріч із новим керівником цього відомства та продовженням співпраці, яка має завершитися офіційним запрошення євроінспекторів в Україну найближчим часом.

У планах УАВК на 2020 рік посилення роботи з гармонізації європейського та українського законодавства в галузі картоплярства. В якості консультантів запрошено доктора біологічних наук НААН Лілія Янсе (Україна) та Я.Д.Янсе (Нідерланди), який має відповідний досвід із виведення на європейський ринок картоплярів Румунії, Естонії, Єгипту тощо.

Також УАВК спробує виступити в ролі організатора Всеукраїнського Дня картоплі – репетицією подібного заходу стало демо-поле сортів картоплі на переробку від УАВК у господарстві Президента Асоціації Миколи Пономаренка СТОВ “Десна”. Результати цього демо-поля будуть виголошені 16 січня 2020 року під час виїзного засідання Загальних Зборів УАВК.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією УАВК

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!