Україна продовжує активно закуповувати білоруську та російську картоплю

0 412

У січні-квітні 2020 року Україна імпортувала 169,17 тис. тонн картоплі на суму 32,83 млн. доларів. Про це свідчать дані Державної митної служби України.

Водночас експорт картоплі за чотири місяці 2020 року склав тільки 374 тонн на суму $178 тис, повідомляє на своїй сторінці Українська Асоціація Виробників Картоплі.

Основні країни, з яких Україна імпортувала картоплю в січні 2020 року:

  • Білорусь – 95,23 тис. тонн на $18,48 млн (59,26%);
  • Росія – 33,89 тис. тонн на $6,57 млн (20,03%);
  • Нідерланди – 20,1 тис. тонн на $3,9 тис. (11,88%);
  • інші -20 тис. тонн на $3,87 тис. (11,8%).

За даними УАВК, ця статистика є серйозно заниженою, бо митниця не веде обрахунок картоплі, яка ввозиться автомобілями та мікроавтобусами вантажністю в 5, 10 т, які на кордоні проходять під грифом “для власних споживчих потреб” і митники не піддають їх експортні пакети документів ретельній перевірці.

Тим паче Україна не здійснює фітосанітарний контроль на кордоні, згідно норм ВТО, членом якої є наша держава, перевіряючи столову картоплю. Насіннєву картоплю зазвичай просто тримають на кордоні 7 діб, не перевіряючи її в лабораторіях.

Усе це неабияк загрожує фітосанітарній безпеці України та продовольчій безпеці кожного українця, котрий є німим свідком знищення картопляної галузі і зарік-два може залишитися без другого хлібу українця вітчизняного виробництва.


Між тим українська картопля понад 20 років не експортується до Європи через непідтверджені карантинні обмеження, а також із 2017 року до країн Євроазійської Економічної Співдружності (Митний Союз), який запровадив обмежувальні заходи і вимагає від українських виробників вирощування картоплі винятково на ділянках, вільних від карантинних організмів.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!