Україна та Угорщина разом відновлюватимуть систему зрошення на Закарпатті

0 315

Нещодавно під час робочої зустрічі між водниками України (Держводагентство та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса) та Угорщини (Верхнє-Тисайська Дирекція водного господарства) представники двох країн говорили про реабілітацію каналів Верке та Сипа, задля обводнення спільної Берегівської меліоративної системи.

Систему зрошення на Закарпатті відновлюватимуть в рамках виконання угоди з питань водного господарства між урядами України та Угорської Республіки. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства водних ресурсів України.

Верхнє-Тисайська дирекція водного господарства та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса спільно підготували проєкт концепції можливості обводнення Берегівської системи через магістральні канали Верке і Сипа.«Проєкт концепції був затверджений уповноваженими урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах на XXII нараді, яка відбулась 10−13 вересня 2018 року в м. Шіофок в Угорщині», – додали у відомстві.

Так, заходи в рамках проєкту спрямовані в першу чергу на затримку води та обводнення з річок, які у випадку реалізації забезпечать покращення водогосподарського балансу регіону Берег.

«Зміни позитивно вплинуть на екологічний стан біотопів, підтримку сільськогосподарського виробництва, розвиток невеликих населених пунктів, де переважна більшість населення живе за рахунок ведення сільського господарства.

За реалізації заходів концепції у засушливі періоди також можна буде забезпечити постійний екологічний попуск та воду для зрошення у Берегівську систему на українській та угорській територіях», – йдеться в повідомленні.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!