Україна вражає темпами закладки лохини – за рік додалось майже 700 гектарів  

0 347

Резонансну заяву про те, що Україна не знижує темпів закладки плантацій лохини і в 2019 році зробив під час ягідної панелі XVI міжнародної конференції “Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив” кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко.

За його словами, в 2019 році в Україні, швидше за все, буде закладено не менше 700 гектарів лохини. Однак він уточнив, що точні цифри поки ще не відомі, так як ще не вдалося зібрати всі дані.

Україна в 2018 році посіла друге місце в світі за темпами закладки лохини, про що раніше заявляв Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). За цим показником країна поступається лише Перу, де щорічно закладається до 2 тис. гектарів нових плантацій даної ягоди.

Водночас опитані EastFruit експерти поки ще не можуть сказати, чи зможе Україна утримати темпи закладки плантацій на цьому рівні в 2020 році, з огляду на ймовірне скасування дотацій на закладку нових плантацій садів, ягідників і виноградників, а також будівництва інфраструктури для доробки та зберігання ягід, фруктів і овочів.

На думку Андрія Ярмака, ринок землі не зробить негативного впливу на закладку багаторічних насаджень, так як вартість землі в Україні в будь-якому випадку буде дуже невеликою в порівнянні з тим, скільки садівникам і виробникам ягід доводиться вкладати в цю землю.

“Садівникові потрібно вкласти до $100 тис. в кожен гектар саду або плантації ягід, враховуючи вартість саджанців, техніки, крапельного зрошення, протиградових сіток і, особливо, інфраструктури для зберігання, сортування, доробки та упакування ягід і фруктів.

На цьому тлі інвестиції в землю, навіть якщо вона буде коштувати $2 тис. За гектар, практично не помітні. Однак вони допоможуть захистити садівника, так як він вкладає величезні кошти на багато років, і краще це робити, якщо земля знаходиться у власності”, – зазначив Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!