Україна зостається без запасів яблук сорту «Гала»

0 851

Останнім часом від українських садівників стали дедалі  частіше надходити повідомлення про завершення реалізації залишкових партій яблук сорту «Гала». У виробників не тільки були проблеми з комплектацією партій на експорт, а й виникали складності з відправкою продукції на внутрішній ринок, незважаючи на більш низькі вимоги до якості з боку місцевих покупців.

«Навіть, незважаючи на те, що зростання виробництва основного українського фрукта в 2020 році підтвердилось, паралельно з цим збільшилася і частка низькоякісної продукції, яку важко продати навіть на внутрішньому ринку, не кажучи вже про експорт.

В результаті, вже з початку 2021 р якісні яблука на ринку України почали додавати в ціні, а асортимент пропонованих основних сортів вже найближчим часом скоротиться щонайменше на одну позицію», – констатує Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Станом на середину січня поточного року, реалізація яблук з необладнаних сховищ вже завершилася, і практично всі обсяги продукції середньої і низької якості в країні вичерпалися.

У підсумку, ціновий діапазон на яблуко в Україні дещо звузився до 8-17 грн/кг, а середня ціна підросла на 1 грн/кг до 13 грн/кг по відношенню до останніх чисел грудня минулого 2020 року.

Таким чином, на думку проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», на українському ринку вже є всі передумови до подальшого зростання цін на яблуко врожаю 2020 року, і цей фрукт з великою часткою ймовірності продовжить дорожчати в країні.

Проте, на даний момент ще досить складно спрогнозувати, до якого рівня продовжиться зростання цін, так як в весняні місяці 2021 року на їх формування будуть впливати зміни в запасах яблук в сусідніх Польщі та Молдові.

 

SEEDS.org.ua за інформацією АПК-Інформ: овочі і фрукти

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!