Українці на дослідному полігоні визначать кращі гібриди спаржі

0 317

В Україні заклали дослідний полігон з визначення кращих гібридів спаржі. Дослід проводиться на базі ФОП “Лялюк О. С.”, голова якого Ольга Лялюк навчається в аспірантурі Інституту овочівництва і баштанництва НААН України.

Мета досліду — визначити кращі гібриди зеленої спаржі в умовах Лісостепу України серед 23 зразків від світових виробників насіння.

“Насамперед разом із моїм науковим керівником Тетяною Володимирівною Івченко ми визначалися із найбільш актуальними для вирішення питаннями, з якими стикаються фермери під час вирощування спаржі. Далі налагодили контакти із селекційними компаніями, які виступають оригінаторами гібридів.

Компанії, до яких ми звернулися з метою проведення порівняльного аналізу та визначення кращих гібридів спаржі, із задоволенням надали насіннєвий матеріал цієї культури. Так ми отримали насіння світових гігантів, виробників гібридів спаржі з Нової Зеландії, Канади, США та двох компаній із Нідерландів”, — прокоментувала Ольга Лялюк.

Розсаду як для наукового полігону, так і для розширення власної промислової плантації господарство вирощувало самостійно в касетах.

За кліматичними умовами територія України придатна для вирощування цієї овочевої культури. На Півдні, у Херсонській області, почали промислово вирощувати спаржу приблизно 10 років тому.

На думку експертів, Україна в найближчі 10 років може стати експортером номер один по спаржі, зокрема до країн ЄС, оскільки ручна праця у нас є відносно дешевою.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!