Українці перші в світі познайомилися з можливостями унікальної інноваційної системи поливу

0 419

Українським аграріям презентували інноваційну поливну машину. Аналогів такої системи в Україні поки що немає. Якщо посуха стане для української землі частим явищем, така машина матиме великі перспективи, пише SEEDS. 

Відбулась презентація під час конференції “Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021”, організованої компанією «Агротерра».

Одним із спікерів заходу був Грег Саудер, президент компанії 360 Yield Center (США). Саме він і презентував нову поливну машину 360 RAIN, яку назвав системою поливу майбутнього.

До того ж українським аграріям її продемонстрували на 4 години раніше, ніж американському континенту і решті світу.


Машина має штангу, з якої звисають шланги. Вода направляється під кореневу систему рослин. Таким чином, економія води  складає 40%. Під час дощу агрегат припиняє полив. Система здатна подавати з водою рідкі добрива.

Нова поливна машина підходить і для неоднорідного поля, оскільки може провертатися під будь-яким кутом. Якщо земля достатньо волога, то машина проходить через поле швидше, щоб витрачати менше води. До речі, швидкість руху машини – 0,8 км/год. За день машина поливає 16 га. Максимальний обсяг поля, на який розрахована одна машина – 64 га.

Грег Саудер назвав приблизну ціну – $100 тис. Запевняв, що інвестиції повернуться через п’ять років. Термін експлуатації – 30 років. Планується, що продаж машини почнеться у 2023 році.


Головний агроном СФГ «Агроном» Віталій Вишневський

«Система має перспективу у майбутньому, оскільки в Україні недостатньо водних ресурсів. Аналогів такої системи немає. Раніше копали траншеї, кидали труби, копали басейни. До тієї системи вже немає повернення. Якщо говорити про мінуси машини, то вона для нас дорога. Недостатня кількість обхвату поля – максимум 40-60 га. Довжина шлангу недостатня для великих полів.

Для холдингів така система не підходить. А для маленького фермера – актуальна. Овочі теж можна посіяти, на 70 см. Для овочів, я вважаю, система ще більше підходить. Тим паче, овочі також найприбутковіші. Овочі потребують багато вологи.

Для фермерів, які займаються овочами – це відмінна система» розповів один з учасників конференції  головний агроном СФГ «Агроном» Віталій Вишневський.


Юрій Лила, засновник ТОВ “ІМ ШЕВЧЕНКА”

Водночас за словами Юрія Лила, засновника ТОВ “ІМ ШЕВЧЕНКА”, найбільші плюси такої системи – це мобільність і стовідсоткове закриття площі поливу.

«Переваги машини – це мобільність. Її можна перемістити на інше поле. До того ж, у рослину точно подається вода і всі поживні речовини в кореневу систему, а не заливаємо водою всю рослину.

Найбільший плюс – це стовідсоткове закриття площі поливу. Окрім кукурудзи та сої, ця машина підходить для картоплі. Поливна трубка рухається по штанзі. Я можу зробити в два рази більше трубок для цього поливу. Питання ще в тому, коли ця система вийде на ринок. Для України обіцяли у 2023 році» – каже Юрій Лила.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!