Українцям прочать добрий врожай цибулі

0 178

Україна цьогоріч має гарні перспективи на врожай цибулі. Про це свідчить інформація, яка надходить з областей, про гарні умови проведення сівби, посадки цибулі, отримання хороших сходів, розповів начальник управління рослинництва, насінництва, садівництва і виноградарства Мінагрополітики Леонід Сухомлин.

“З кожним днем ​​все більше і більше надходить цибулі в торгові мережі з надранніх і ранніх строків посадки, як вітчизняного, так і імпортного виробництва і вже на початку-середині червня ціни істотно знизяться”, – зазначив представник Мінагрополітики.

На думку Леоніда Сухомлина, є два головні чинники, що призвели до цінового стрибка цибулі. Це недобір врожаю через несприятливі погодно кліматичні умови та інші чинники (посуха в березні-квітні 2018) в період посіву цибулі ріпчастої в південних регіонах привели до зменшення площ культури на 2,3 тис. га або 4,2% проти 2017 року.

Також в липні-серпні 2018 року в період дозрівання і збирання в південних регіонах (Херсонська, Одеська та Миколаївська області) утворилися несприятливі погодні умови, які були викликані затяжними інтенсивними дощами. Як наслідок цибуля “хворіла”, спостерігалося її гниття ще на полі.

“Вищезазначені фактори призвели до зменшення виробництва цибулі в 2018 році на 92,7 тис. т або 10% проти 2017 року. Особливо сильно це виробництво було у сільськогосподарських товаровиробників, їх урожай зменшився на 41 тис. т або 35% проти 2017 року”, – повідомив Леонід Сухомлин.

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!