Українські аграрії почали запасатись дешевими добривами в кредит

0 1 291

Коли на полях ще зріє кукурудза та соняшник, а гроші за майбутні врожаї ще не лежать в гаманцях, мало хто з аграріїв України планував придбання азотних добрив, які стануть в нагоді вже восени.

Так було раніше. Однак тепер це не проблема – гроші на добрива можна взяти в кредит. Які переваги має ранній “добривний запас” SEEDS розповів директор з питань аналізу та програм розвитку агробізнесу “БАНКУ АЛЬЯНС” Костянтин Моісеєнко.


– Чому саме зараз, влітку, “БАНК АЛЬЯНС”пропонує кредити на придбання добрив?

– Ми розпочали цю роботу десь з червня, коли на мінеральні добрива був “не сезон”. Саме в той час падають ціни, а відтак, можна простимулювати аграріїв закупитися добривами за нижчими цінами.

Зазвичай в червні урожай ще не зібраний, і власних коштів у аграріїв ще немає. Ми ж пропонуємо за кредитні кошти за пільговими ставками придбати мінеральні добрива на новий сезон. Для того, щоб сформувати певний запас на осінь – для осінніх польових робіт.

Якщо аграрії купуватимуть азотні добрива, скажімо, в кінці вересня, коли в них вже з’являться власні кошти – ціни будуть, скоріш за все, вищими. В цей період такі добрива купують всі – відповідно піднімаються і ціни.

Зараз ціни набагато нижчі.

– Наскільки різняться сезонні ціни на добрива?

– Якщо порівнювати їх з весняними, зараз ціни впали на 15-20%. В періоди сезону іноді трапляється навіть певний дефіцит на мінеральні добрива, тому, що азотними добривами закуповуються всі, хто робить підготовку земель під озимі.

До того ж влітку дешевші не тільки добрива, а й кредит від нашого Банку.

Українські аграрії можуть скористатися кредитною можливістю з низькою пільговою ставкою, на короткий період прокредитуватися для закупівлі цих мінеральних добрив.

– Які саме пільгові ставки “БАНК АЛЬЯНС”пропонує аграріям за цією програмою?

– Пільгові ставки залежать від строку кредитування. “БАНК АЛЬЯНС” пропонує лінійку ставок за партнерською програмою у гривні та іноземних валютах (долар США та євро) від 0,1% річних.

Але цей кредит має бути винятково цільовим: кредитні кошти спрямовуються на закупівлю за конкретним договором. В рахунках вказується конкретна сума, визначений відповідно до програми постачальник.

Використати кредит за будь-якими іншими напрямками позичальник не зможе. 

– Скільки вже українських аграріїв скористалося новою партнерською програмою на купівлю добрив?

– Від її старту (з червня) цією програмою “БАНКУ АЛЬЯНС” скористалося вже більше 10 аграріїв. Це і представники великих агрохолдингів і дрібні землевласники. В гривневому еквіваленті ми вже видали таких кредитів майже на 50 мільйонів гривень.

– Партнерська програма від Банку передбачає кредити на придбання виключно мінеральних азотних добрив?

– Наразі Банк розпочав перемовини з імпортером польських комплексних добрив. Це дещо інший продукт. Але і на нього є свій покупець. Комплексні добрива теж мають свій певний сезон.

– Коли стартує нова програма?

– Наразі ми тільки працюємо в цьому напрямку. Зараз “БАНК АЛЬЯНС” і потенційний партнер програми тільки обмінялися пропозиціями щодо співпраці.

Ймовірно, що програма розпочнеться так само у “не сезон” комплексних добрив – а це восени, або ж навіть взимку. Але все це буде пізніше.

Детальну інформацію про кредитування аграріїв Ви можете дізнатися заповнивши заявку на сайті банку для подальшого зв’язку з Вами співробітника банку, який відповість на всі Ваші запитання.

Крім того, зателефонувавши за номером 0 800 60 22 22 про вищезазначену кредитну програму Вам розповість менеджер “БАНКУ АЛЬЯНС”.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!