Українські аграрії відновлюють родючість ґрунту за допомогою унікального посівного комплексу

0 803

Перехід до технологій відповідального землеробства на сьогоднішній день не модний агротехнологічний тренд. Це необхідність від якої, в кінцевому рахунку, залежатиме прибутковість агробізнесу. Адже в умовах світової зміни клімату традиційний обробіток ґрунту вже не є ефективним.

Ефективним рішенням при цьому є технологія Strip-till від Mzuri Pro-til. Вона поєднує в собі традиційну технологію обробітку, no-till та strip-till. ЇЇ основна перевага – виконання одночасно 3-х агрооперацій: обробки ґрунту, внесення добрив та посів.

Про економічну складову застосування технології, можливість її використання у різних регіонах України розповів експерт технологій відповідального землеробства технологічної компанії Mzuri Олександр Ярошенко.


– Сьогодні відсутність вологи – чимала проблема для аграріїв. Технологія Strip-till від Mzuri Pro-til може допомогти в її вирішенні?

– Так, однією зі значних переваг технології Strip-till від Mzuri Pro-til якраз і є вологозбереження. За рахунок пожнивних залишків, що лишаються на полі після збирання попередника, зберігається та накопичується волога. Це переваги, які спостерігають користувачі технології перші 2 роки, згодом, коли запущено виток відновлення біотики ґрунту, вона приєднується в процес зберігання вологи.



– Вам не доводилось бачити недовіру українських аграріїв після заяв, що посівний комплекс Mzuri допоможе відновити родючість ґрунту?

– Це не заяви. Mzuri проводить дослідження ґрунту, де порівнюються кілька технологій та їх вплив на родючість. На початку 2020 року у Польщі відкрився дослідний центр компанії. Також заплановано проведення дослідів на ґрунтах України, там де використовується наша технологія. Враховуючи такий, підхід про недовіру аграріїв говорити не доводиться.

– Посівний комплекс Mzuri одночасно виконує три операції за один прохід поля, чи можна фінансово оцінити економічну складову цього процесу?

– Звичайно. Для цього досить підрахувати витрати на проведення посіву за технологією, яку раніше використовувало господарство та технологією Mzuri Pro-til.

Для порівняння: для посіву за технологією Mzuri Pro-til витрати палива становлять 15-16 л/га, що в середньому в 3 рази менше ніж за традиційною технологією. І це ми ще не врахували економію на робочому часі на проведення посіву, ефективному використанні мінеральних добрив та оптимальну норму висіву насіння.

– Посівні комплекси Mzuri використовують майже скрізь в Україні. Де кращі результати? Де більший попит і чому на мапі, з регіонами в яких працює техніка MZURI, практично відсутнє Закарпаття і Північ України?

– Ми не проводимо змагання на предмет того, де краще, а де гірше результати використання комплексів. Адже для початку, мова йде про різні кліматичні умови. Наші комплекси працюють на Півночі, у Чернігівській області, а цьогоріч плануються поставки на Львівщину, тому до Закарпаття найближчим часом дійде черга, адже компанія лише 5 років активно просувається в Україні.

– Технологія Strip-till від Mzuri Pro-til – це тільки для масштабних агрохолдингів? Чи по кишені й дрібним фермерам України?

– Це дивне припущення, що техніка Mzuri – лише для агрохолдингів. Серед наших клієнтів 70 % середніх господарств, є господарства з земельним банком 200-700 га.

Якщо ми порівняємо вартість всієї техніки необхідної для виконання робіт за традиційною технологією та вартість найдешевшого посівного комплексу, то Mzuri буде не менш ніж у два рази дешевше, ніж вартість всіх агрегатів у господарстві, що використовувалися раніше.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!