Українські банки розпочали фінансування кредитних спілок фермерів

0 1 154

З якими недосконалостями фінансової системи найчастіше стикаються аграрії? Які організації будуть корисними за частиною фінансів малим фермерам? Відповіді на ці питання знає директор департаменту документарних та кредитних операцій “БАНКУ АЛЬЯНС” Володимир Сураєв.


– Останнім часом все частіше можна відстежити тенденцію звернення аграріїв в приватні банки, а не державні. З чим це пов’язано?

– З відсутністю бюрократії у комерційних невеликих банках. У державних, а також у великих системних банках вирішення питання полягає в проходженні питанням забагато ланцюжків, заявка ставиться в чергу, втрачається найцінніше – час.

Бюрократія – це вбивця часу, та ворог фермера. В “БАНКУ АЛЬЯНС” цього немає, клієнта за кредитною заявкою супроводжує конкретна людина. Всі питання вирішуються в прямому діалозі з клієнтом відповідальними службами.

– Яка частина аграрного сектора особливо потребує фінансової підтримки?

– Невеликі господарства. Великі банки, як правило, вводять обмеження по земельному банку, наприклад, кредитують підприємства, що мають від 500 га і більше. Сегмент невеликих фермерських господарств, що мають в обробці менше землі обмежені у фінансуванні.

Але саме в таких господарствах “БАНК АЛЬЯНС” бачить потенціал динамічного розвитку. Можу відзначити, що невеликі агропідприємства мають власників, що виросли на землі, яку обробляють. У цих людей розвинена соціальна відповідальність та любов до землі. Такі господарі зацікавлені в тому, щоб земля зберегла свої якості на наступні роки.

Великі банки відзначають відсутність економічної доцільності в кредитуванні малого фермера. Навіщо займатися справою заради 2-3 мільйонів, якщо є бажаючі на 10? В “БАНКУ АЛЬЯНС” своя думка з цього приводу – будь-який великий бізнес починається з малого, і формування партнерських відносин на етапі розвитку створює передумови для стратегічного партнерства у майбутньому.

Будь-який великий бізнес починається з малого. У невеликих фермерських господарств є потенціал динамічного розвитку

– Які спільноти за частиною фінансування можуть бути корисними малому фермеру?

– Кредитні спілки, члени Всеукраїнської асоціації кредитних спілок. Такі спільноти і дають можливість отримати фінансування фермерам з земельними ділянками 2-50 га. Фермерські господарства невеличкого розміру часто не потребують державної реєстрації підприємницької діяльності.

Такі фермери можуть не формувати фінансову звітність чи, якщо і формують, така звітність не задовольняє вимоги банків щодо підтвердження кредитоспроможності. Кредитні спілки надають кредити членам спілок, незалежно від організаційно-правової форми ведення господарства, розміру та наявності чи відсутності звітності.

Рішення про кредит приймається на підставі внутрішніх норм, з врахуванням багаторічного досвіду і знання позичальника навіть на побутовому рівні. Спілки надають кредити дуже швидко, і вчасно допомагають невеликим фермерським господарствам.

– В яких ситуаціях найчастіше, аграрії звертаються в “Кредитні спілки”?

– Одна з поширених причин – потрібно швидко покрити непередбачувані витрати. Навіть банківські клієнти, що на початку року узгоджують собі якийсь певний ліміт, звертаються до Кредитних спілок.

Специфіка роботи на землі пов’язана із вирішуванням в найкоротші терміни проблем, що постійно виникають то через непогоду, то через поламку техніки, то через зміну кон’юнктури коли треба притримати продаж продукції до вигідніших цін. Наприклад, заміна пошкодженого колеса в великих комбайнах або тракторах може коштувати аграрію 50-60 тисяч гривень.

Ці кошти потрібно швидко десь знайти, в момент коли йде посівна, тобто період коли господарства тільки несуть витрати. Тому й звертаються в Кредитні спілки. На сьогоднішній день ресурс Кредитних спілок обмежений внесками вкладників, тому зараз вони додатково шукають фінансування.

“БАНК АЛЬЯНС” нещодавно профінансував одну з таких організацій, на розгляді ще заявки інших Кредитних спілок – членів Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС). Основні спілки більше 25 років на ринку, пережили кризи, в які закрилося багато банків, тому на наш погляд, в них є потенціал і знижені ризики.

Ресурс Кредитних спілок обмежений внесками вкладників, тому зараз вони додатково шукають фінансування

До початку кредитування Кредитних спілок “БАНКОМ АЛЬЯНС” було здійснено детальний аналіз як зовнішнього середовища спілок, так і внутрішньої організації надання, адміністрування та повернення кредитів.

Можемо зазначити наступне: рівень кредитної експертизи, роботи з проблемними кредитами самих Кредитних спілок знаходиться на досить високому рівні, що забезпечує якісний кредитний портфель з низьким рівнем неповернень.

Кредитні спілки постійно підвищують рівень знань своїх співробітників. Низка таких спілок є учасниками проекту USAID CAP за участі IFC. Основна мета проекту фінансування невеликого агробізнесу з використанням продуктів IFC, а саме через аграрні розписки. Проект проводить навчання співробітників КС, здійснює постійні консультації тощо. В цьому процесі “БАНК АЛЬЯНС” також приймає активну участь як партнер IFC.

Можу відзначити, що наразі “БАНК АЛЬЯНС” один з перших на банківському ринку, хто займається фінансуванням Кредитних спілок.

 

Більш детальну інформацію відносно програм, які розробляє “БАНК АЛЬЯНС” для аграріїв Ви можете дізнатися, заповнивши заявку на сайті банку для подальшого зв’язку з Вами співробітника банку, який відповість на всі Ваші запитання.

Крім того, зателефонувавши за номером 0 800 60 22 22 про вищезазначену кредитну програму Вам розповість менеджер “БАНКУ АЛЬЯНС”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri-Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!