«Українські фермери рахують урожай в центнерах, а ізраїльські – в грошах» – Фрідріх Рубінштейн

0 328

Сільське господарство Ізраїлю високо розвинене і приносить хороший дохід виробникам.  Хоча починалося все з несприятливих земельних умов і мізерних водних ресурсів.  Як в цій державі вдалося розвинути аграрну сферу і зробити її однією з найважливіших галузей економіки, і який досвід можуть перейняти українські фермери розповів Фрідріх Рубінштейн, засновник і директор «Agrosheriff Ltd.» (Ізраїль) під час конференції «Сучасне тепличне господарство 2019», яка відбулася  16 лютого в м. Енергодар  Подробиці ексклюзивно на SEEDS.

 

Аграрна галузь Ізраїлю налічує трохи більше 100 років.  Раніше не було нічого крім каменів, піску і вузької р.  Йордан.  Населення збільшувалося, разом  з ним зростала необхідність в продуктах харчування.  У зв’язку з цим, була змінена продовольча політика держави.  За два роки, Ізраїль перетворився в країну-експортера продуктів харчування.

Фрідріх Рубінштейн відзначив, що не дивлячись на те, що площа сільськогосподарських земель Ізраїлю становить 330 тис. га, а продукції виробляється на 9 млрд. дол., в той час, як Україна виробляє продукції на 10 млрд. дол., з 60 млн. га  .  Відсоток зайнятості населення сільським господарством в Ізраїлі становить 3,2%, в Україні – майже 20%.  Порівнюючи ці показали, фахівець відзначає невисокі доходи українських фермерів.

«Коли запитуєш у українських фермерів про врожай, вони говорять про центнери, а ізраїльські – рахують урожай в грошах.  Рахувати потрібно не в центнерах, тоннах або кілограмах, а в гривнях.  Адже Ви заради цього працюєте.  Тому, будь-яке господарство повинно бути ефективним економічно.  Тут є кілька компонентів, які впливають на ефективність і можуть давати хороший дохід», – говорить Фрідріх Рубінштейн.

На сьогоднішній день фермерам необхідно адаптуватися до сучасного виробництва і ринку.  Для цього необхідна кооперація, вважає Рубінштейн.  На принципі кооперації працює практично все сільське господарство світу.  Це добровільне об’єднання самостійних приватних виробників по взаємовигідним інтересам.

«Коли ізраїльські фермери почали виробляти достатню кількість продукції і з’явився експортний потенціал, вирішили об’єднуватися», – сказав Рубінштейн.

Кооперація в Ізраїлі полягає не тільки в тому, щоб зібрати і продати продукцію, це додаткова можливість знизити витрати в деяких аспектах і отримати більш високий прибуток.

На чому ізраїльські фермери підвищують свої доходи за рахунок кооперації?

Спікер навів приклади, на чому кооперація дозволяє ізраїльському фермеру заощадити, а саме на:

  • Постачанні обладнання та витратних матеріалів;
  • Техніці і машинах;
  • Фасуванні, пакуванні, зберіганні;
  • Маркетингу, продажах;
  • Експорті;
  • Сервісу;

Кооперація фермерів дає більше знань та інформації, а також згуртовує виробників.  Разом фермер несуть менші витрати на виробництво.  Колективний маркетинг, загальна логістика, розширення ринків збуту, спільне виробництво продукції на експорт, доступні фінанси і спільна координація дій дозволяють отримати більше.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!