Українські фермери вийшли на стежку війни з новим ненажерливим ворогом

0 653

Колорадські жуки? То дитячі забавки – на Україну насувається більш ненажерлива істота – іспанський слимак. Він не тільки нищить все, що росте в нього на шляху, а й розмножується шаленими темпами – за рік свого існування цей термінатор лишає до 500 яєць, розповів куратор проєкта “Зелена школа” Максим Залевський, пише SEEDS.

“…іспанський слимак. Король всіх слимаків і по сумісництву найнебезпечніший інвазивний вид Європи серед тварин. От здавалось би і що такого. Але розсаду всю виносить на раз і апетити більші ніж у колорадського жука, є ферми де їх вже до 1000 штук на 1 кв.м.

Найбільше масове дослідження слимаків проводилось в Британії в 1940 році. Тоді їх налічили всього 9 видів і з того часу їх ніхто особливо не рахував. Проте, за останні 50 років відбулись деякі зміни в агро, я б сказав радикальні. Особливо, в галузі агрохімії і обробки землі. І їх тепер лише в Британії більше 40 видів. А цей іспанський – просто таки кіборг”, – попереджає у дописі на своїй сторінці у Facebook Максим Залевський.

“Головна його проблема навіть не в прожорливості і плодовитості. За рік свого існування цей термінатор лишає до 500 яєць. А в його невибагливості до раціону, бо крім листочків наших ніжних рослинок, які ми позбавили захисної гіркоти, він жере різну падаль і фекалії. І таким чином стає розплідником патологічних бактерій і гельмінтів, що звісно приводить до фатальних наслідків для місцевої фауни.

А тепер по всій Європі оголошують шухер, моніторінг міграції слимаків і закликають волонтерів сприяти їх виявленню. Носяться по ночах з ліхтарями, пишуть приложухи і наносять на карті міграцію і скупчення, щоб хоч якось аналізувати експансію і еволюцію слимаків.

Бо, як кажуть аналітики – не можна управляти тим, чого не можна виміряти.

А що в Україні. Кажуть, нам трохи підфартило з пізніми заморозками, де-не-де це таки зупиняє наших недругів і слимаків в тч. Хоч і рослини теж постраждали. Але схоже, наша боротьба ще попереду. Бо вони тільки-тільки у нас обживаються. А буде більше, як колорадських жуків”, – попереджає Максим Залевський.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!