Українські овочівники можуть непогано заробити на цибулі

0 543

Тиждень тому уряд Індії несподівано для учасників плодоовочевого ринку прийняв рішення заборонити експорт цибулі. За інформацією аналітиків EastFruit, з надлишком цибулі на ринку України, таке рішення Індії може зіграти на руку українським виробникам і експортерам.

“Це сталося на тлі різкого зростання цін на цибулю всередині країни до 41 цента США за кг. Уряд аргументував таке рішення тим, що потрібно було терміново зупинити зростання цін на цибулю, адже в багатьох регіонах проливні дощі і повені різко знизили перспективи врожаю цибулі в Індії”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, Індія є не тільки найбільшим споживачем цибулі в світі, але і найбільшим її світовим експортером. Кілька років поспіль вона випереджає колишнього лідера – Нідерланди, за обсягом експорту цибулі, а в 2016 році експорт цибулі з Індії і взагалі майже досяг рекордних 1,84 млн. тонн. Від поставок цибулі з Індії сильно залежить Малайзія, ОАЕ, Бангладеш, Шріланка, Непал і Саудівська Аравія, а також інші країни Близького Сходу і Азії.

“Таке несподіване рішення уряду призвело до паніки на ринку – фермери почали активно розпродавати запаси цибулі, що призвело до різкого падіння ціни. Тобто, фактично, мета знизити ціни була досягнута. Однак багато країн, особливо Бангладеш, почали протестувати проти такого рішення, вважаючи його незаконним і неринковим. Адже в цій країні, а також в Непалі, Малайзії та ряді інших країн, навпаки, ціни на цибулю різко зросли”, – зауважили експерти.

У результаті, Індія пішла на поступки і зробила виняток для Бангладеш. Експорт індійської цибулі в цю країну був відновлений. Однак, в інші країни цибуля поставлятися поки не може.



З огляду на складну ситуацію, зазначають аналітики, з надлишком цибулі на ринку України, таке рішення Індії може зіграти на руку українським виробникам і експортерам. Адже в України вже є непоганий досвід експорту цибулі в країни Азії та Близького Сходу. Навіть у 2020 році

Україна вже експортувала цибулю в Бангладеш, Саудівську Аравію і Шрі-Ланку. У попередні роки великі партії ріпчастої цибулі з України постачалися до Іраку, Малайзії і ОАЕ.

“Тому, вже зараз, українським експортерам варто спробувати знайти ринки збуту для своєї продукції в Азії і на Близькому Сході”, – додають експерти.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!