Українські сортові ресурси витісняють з вітчизняного ринку насіння й садивного матеріалу

0 199

За 2020 рік Україна імпортувала насіння зернових та олійних культур на загальну суму 409,4 млн дол. США. Це майже на 20% менше, ніж у 2014 році, коли був досягнутий історичний антирекорд: наша держава заплатила за насіннєвий матеріал іноземного походження 511,3 млн дол. США, пише SEEDS. 

«За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, при збереженні існуючих у вітчизняній насіннєвій галузі тенденцій, а також на тлі зменшення державної підтримки вітчизняної селекції імпорт іноземного насіння до України може зрости у вартісному виразі утричі – до 1,5 млрд дол. США.

З часом це може призвести до повного витіснення вітчизняних сортових ресурсів з ринку насіння й садивного матеріалу, що несе в собі потенційну загрозу продовольчій безпеці України та її експортним можливостям», – розповідає завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За його словами, основними імпортними культурами для українських товаровиробників є кукурудза, пшениця, соняшник, ріпак, соя, цукровий буряк та овочі. На них припадає 95-97% всього імпорту насіння, пише «Інститут аграрної економіки» на своїй сторінці у Facebook.

«За результатами досліджень науковців Інституту, найвищий результат по імпорту насіння Україною було досягнуто у 2014 році – 511,4 млн дол. США, у тому числі – гібридної кукурудзи 54,1 тис. т за 312,8 млн дол. США, 14,9 тис. т соняшнику за 164,0 млн дол. США, а також 2,1 тис. т ріпаку за 19,6 млн дол. США.

Гібридної кукурудзи найбільше імпортувалося у 2012 – 2014 роках. Тоді щороку за кордоном купували 47 – 54 тис. т насіння. Зменшення закупівель останніми роками відбувається за рахунок виробництва насіннєвої кукурудзи іноземними компаніями на території України – без завезення її за кордону.

За розрахунками науковців Інституту агарної економіки, виробництво іноземного насіння тільки гібридної кукурудзи в Україні сягає вже близько 50,0 тис. т щорічно», – поінформував Олександр Захарчук.

Протягом 2005-2020 років зростали не лише обсяги імпорту насіння зернових та олійних культур, а й ціни на цей вид агропродукції, заначив Олександр Захарчук.

За цей період, наголосив він, ціна за 1 тонну деяких видів імпортного насіння зросла у рази. При цьому нині рівень забезпеченості вітчизняних аграріїв насінням української селекції продовжує падати, йдеться у повідомленні.

 

 SEEDS.org.ua 

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!