Українські виробники планують отримати непоганий урожай яблук цьогоріч

0 526

Незважаючи на дві хвилі весняних заморозків, які вже пройшли в Україні в поточному році, виробники мають шанси зібрати більший урожай яблука, ніж в 2019 році, коли в країні було зафіксовано рекордно низький урожай і зібрано значну кількість фруктів другого сорту.

Про це заявив керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти” Олександр Хорєв під час Першої міжнародної яблучної онлайн-конференції проекту EastFruit “Яблучні прогнози”.

Конференція була організована за підтримки ФАО і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародного аналітичного проекту Fruit-Inform, Федерації сільгоспвиробників Молдови FARM і агромедіа-агенції Sapienza.

“У поточному році збиральні площі залишаються на рівні минулого року. Додатково до цього вступають в плодоношення і нові сади, які закладалися 3-5 років тому. З огляду на цей факт, збір врожаю яблука в 2020 році має всі шанси вирости”, – сказав Олександр Хорєв.

Водночас фахівець ринку зазначив, що збільшення збору яблука відповідно збільшує і пропозиція на українському ринку, зокрема і експортну пропозицію.

“У цьому випадку існує два варіанти розвитку подій на ринку українського яблука. Перший полягає в тому, що коли з експортом будуть проблеми, пов’язані з торговельними обмеженнями через коронавірус, то яблуко буде пропонуватися на внутрішньому ринку. У цьому випадку відбудеться значне скорочення ціни.

Другий варіант полягає в тому, що основна частина українського яблука піде на експорт. Це надасть підтримку цінам, які будуть отримувати за свій товар виробники як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках”, – сказав керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти“.

Олександр Хорєв також висловив думку, що поточний сезон українські виробники “завершують відмінно”. За його словами, в позаминулому сезоні географія експорту українського яблука склала трохи більше 20 країн, то в минулому сезоні, незважаючи на трикратне зниження експорту яблука з України, країна експортувала його вже в 35 країн.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!