Українські фермери отримають доступ до цифрового агросервісу

0 45

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум з компаніями «Сингента» і «Н.С.Т. Україна» щодо співробітництва в аграрній та інформаційно-цифровій сферах, пише SEEDS.

Меморандум передбачає, що компанії надають для Мінагрополітики доступ до новітнього цифрового агросервісу, який сприятиме збільшенню прозорості ринку аграрної продукції.

Агросервіс використовує та аналізує супутникові знімки на основі нейронної мережі та унікальних алгоритмів, які допомагають визначити сільськогосподарську культуру і стан посівів у режимі реального часу з подальшим прогнозуванням урожайності.

“Міністерство, завдяки доступу до нового агросервісу матиме змогу визначати кордони полів і види сільгосп культур які вирощують на конкретних полях. Отримувати прогноз урожайності основних сільгоспкультур у певних областях чи на конкретному полі. Зможе оцінити площу полів, визначити показники оціночної врожайності на одному полі у порівнянні з врожайністю на інших полях, отримати оцінку потенціалу кожного поля, яка базується на історичних даних”, – підкреслив заступник Міністра Денис Башлик.

Цифровий сервіс базується на найсучасніший системі Cropwise Operations (у минулому Cropio), яка створена спеціально для аграріїв і вже протягом 10 років добре зарекомендував себе серед користувачів.

Разом учасники працюватимуть над створенням можливостей для вдосконалення та розвитку сервісу згідно з потребами Мінагрополітики щодо його використання на платформі Державного аграрного реєстру (ДАР).

Читайте також: Мешканець Вінниччини замість картоплі вирощує у себе на грядках майже 500 сортів винограду

«На даний час сервіс в Україні підтримує 17 культур і досягає точності розпізнавання до 95%. За допомогою сервісу розпізнано 2,3 млн полів, загальною площею 32,4 млн га, що становить близько 98% посівних площ. Розраховані дані можуть бути успішно використані для потреб Міністерства, оскільки охоплюють великий проміжок часу та всю територію України», – генеральний директор ТОВ «Н.С.Т. Україна» Ярослав Нелін.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!