Уряд України схвалив антирейдерський законопроєкт   

0 214

Під час засідання КМУ Уряд підтримав розроблений Мін’юстом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Про це повідомив Урядовий Портал.

За словами першого заступника Міністра юстиції Євгенія Горовця, законопроєктом пропонується з 1 січня 2022 року позбавити Мін’юст повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і про скасування рішень про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Натомість буде передбачено виключно судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації у цих сферах.У схваленому Урядом законопроєкті пропонується також закріпити  низку положень, спрямованих на запобігання та протидію рейдерству.  Серед них – переведення частини реєстраційних послуг в електронну форму, зокрема – проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень, отриманих в результаті інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром судових рішень, відмову від зберігання відомостей реєстраційних справ на паперових носіях тощо.

Такі новації виключатимуть можливість проведення державної реєстрації на підставі підроблених судових рішень.

У зв’язку з переглядом підходів до складу та повноважень суб’єктів держреєстрації у сферах нерухомості та бізнесу проєкт Закону також передбачає виключення з їх числа районних державних адміністрацій. При цьому відповідні повноваження виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад з державної реєстрації залишаються без змін.

«Ще однією новацією є можливість встановлення учасниками юридичної особи застереження про здійснення реєстраційних дій виключно на підставі рішення учасників, прийнятого в електронній формі та підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Очікується, що це стане додатковим правовим механізмом для захисту юридичних осіб, які встановили відповідне застереження», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!