В Польщі побачили нову загрозу для плодоовочевої промисловості країни

0 97

В Польщі заплановане підвищення ПДВ на напої та нектари. Експерти вважають, що такий крок негативно позначиться на всій галузі. Про це повідомляє sadyogrody.pl.

Податок на додану вартість може підвищитися на 23%, і він позначиться і на становищі багатьох фермерських господарств і зменшить попит. Частка споживання фруктових і овочевих соків може зменшитися на 30-50 відсотків. На цьому наголосили експерти з Інституту Сташица. Фахівці відзначають, що підвищення ставки ПДВ тільки посилить ситуацію, яка склалася внаслідок перевиробництва фруктів і збільшення обсягів якісної імпортованої продукції. Особливо це стосується конкуренції з боку України, Молдови, Сербії, Китаю, Ірану, Туреччини. Ці країни у найближчому майбутньому, вважають польські експерти, можуть буквально засипати Європу своєю продукцією. Україна вже сьогодні входить в десятку найбільших імпортерів фруктів і овочів в Польщі.

В середньому поляк випиває 14,7 літрів на рік негазованих напоїв з фруктів і овочів, мешканець Чехії − 5,2 літра, Словаччини − 5,7 літра, Німеччини − 5,1 літра.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!