В Раді заходилися захищати права заробітчан

0 225

Парламент 16 червня ухвалив у першому читанні законопроект №2365 “Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством в працевлаштуванні за кордон”.

Документ підтримали 248 народних депутатів.

Цей закон пропонує:

  • заборонити компаніям, що працюють у сфері міжнародного працевлаштування, отримувати кошти від потенційного працівника за працевлаштування за кордон;
  • запровадити адміністративну відповідальність за порушення такими компаніями заборони на стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород за посередництво у працевлаштуванні в Україні або за кордоном.

Коли закон ухвалять у другому читанні, український трудовий мігрант більше не буде платити гроші компанії-посереднику за вакансію. А на порушників накладатимуть штраф (2-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів).

“Шахрайство істотно зменшиться, адже більшість нечесних бізнесменів заробляють на тому, що беруть наперед гроші за вакансію з претендентів, а потім або просто зникають із грошима або відряджають людей незрозуміло куди”, – сказано в пояснювальній записці.

Після ухвалення законопроекту український трудовий мігрант більше не буде сплачувати гроші компанії-посереднику за вакансію, на компанії-порушники буде накладатися штраф (2-5 тис. неоподатковуваних мінімумів).

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!