В Україні очікується зниження експорту волоського горіха

0 767

В 2019 році Україна збере на 5% менше волоських горіхів, ніж в 2018 році, вважають у Міністерстві сільського господарства США (USDA). Такий висновок організація зробила на підставі порівняння супутникових знімків нормалізованого індексу різниці в стані рослинності (NDVI) по 2018 року і в 2019 році.

Цей індекс свідчить про те, що умови для вегетації волоського горіха, на думку фахівців, були гіршими в першій половині 2019 року.

Таким чином загальний урожай волоського горіха в Україні, на думку USDA, досягне 121 тис. тонн., Незважаючи на зростання площі під волоськими горіхами з 18,7 тис. га до 18,9 тис. га. Автори прогнозу зазначають, що старі сади в Україні розкорчовуються, але нові інтенсивні сади фермери закладають випереджаючими темпами.

Прогнозується, що внутрішнє споживання волоського горіха може вирости лише незначно (на 1%), проте, зважаючи на зниження виробництва, експорт впаде відразу на 14% до 85,3 тис. тонн в сезоні 2019/20 років.

У 2018/20 роках USDA оцінює експорт волоського горіха з України на рівні 99,2 тис. тонн.

За словами аналітиків EastFruit, волоський горіх є головним джерелом експортної виручки серед всіх товарів плодоовочевого сектора, забезпечуючи більш $100 млн експортної виручки щорічно. Головними ринками збуту українського волоського горіха є Туреччина, Греція, Франція, Азербайджан, Ірак, Нідерланди, Грузія, Румунія, Ліван, Болгарія і Німеччина.

Україна також входить до трійки світових лідерів за обсягом експорту ядра волоського горіха, поступаючись лише США і Мексиці і випереджаючи таких великих експортерів як Чилі, Молдова і Китай. Відповідно, зниження обсягів експорту волоського горіха призведе також до зниження валютної виручки від його реалізації за кордон.

Аналітики також відзначають, що середня експортна ціна волоського горіха, що експортується з України в 2018/19 роках також істотно знизилася під впливом зростання конкуренції на ринку.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!