В Україні ПДВ для аграріїв знизили до 14%

0 442

Верховна Рада знизила ставку податку на додану вартість для аграріїв з 20% до 14%. Народні депутати схвалили в другому читанні відповідний законопроєкт №3656. “За” проголосувало 255 парламентаріїв. 

Знижена ставка ПДВ введена для такої сільськогосподарської продукції: велика рогата худоба, свині, пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння льону, насіння ріпаку, насіння соняшнику, насіння та плоди інших олійних культур, цукрових буряків.

У пояснювальній записці уточнюється, що зниження ставки не призведе до масштабних спотворень у структурі надходжень/втрат ПДВ ні для однієї із зацікавлених сторін (держава/підприємство).

При цьому переробні підприємства зможуть заощадити 6% витрат при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов’язань виробника, а стимули для оптимізації податкових зобов’язань – “скручування” – зникнуть.

Отже, відбудеться детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги, відзначають автори законопроєкту.

За словами голови комітету Ради з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольского зниження зменшить податкове навантаження на виробників сільгосппродукції, що дозволить зменшити вартість сировини на суму зниження ПДВ вже для переробників такої продукції.

 

SEEDS.org.ua за інформацією LIGA.Бизнес

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!