В Україні пропонують створити іпотечну установу для викупу сільгоспземель

0 250

В Україні потрібно створити державну іпотечну установу для викупу с/г земель у громадян (власників паїв), або у юросіб у разі їх виходу з України/бізнесу чи банкротства компанії. З такою пропозицією виступила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова під час земельного віче у Києві.   

“Потрібно подумати над створенням в Україні іпотечної установу для викупу сільськогосподарської землі у громадян (власників паїв), якщо вони не хочуть її продавати діючим орендарям, громадам.

Ця установа має також викуповувати с/г землю у юросіб, які брали у іноземних банків кредити для покупки землі, і вони або виходять з українського бізнесу, або компанія (власник землі) стала банкротом.

Який механізм викупу цих земель — наразі питання відкрите. А воно кричуще.

Нагадаю, що у підготовленому аграрним комітетом законопроекті купувати українську землю паралельно з фізичними особами громадянами України зможуть юрособи-резиденти України (зареєстровані згідно із чинним законодавством), тобто в тому числі ті, які виступатимуть співзасновниками агропідприємств.

Інвестфонди та пенсійні фонди зможуть також жити в такій моделі ринку, якщо стануть співзасновниками українських підприємств”, — наголосила Наталія Білоусова.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPolit.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!