В Україні запрацює електронний реєстр пестицидів та агрохімікатів

0 855

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою запроваджується електронна реєстрація пестицидів і агрохімікатів (відповідні зміни уряд вніс до постанови КМУ від 04 березня 1996 р. №295).

Як говориться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), постановою було оновлено та удосконалено порядок державних випробувань та державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів.

Документом впроваджується 5 ключових новацій в Україні:

  1. Запроваджуються чесні правила допуску лабораторій до випробувань. Йдеться про створення прозорої та зрозумілої системи уповноваження лабораторій на проведення державних випробувань.
  2. Впроваджуються принципи діджиталізації, а саме — відмова від паперового посвідчення та запровадження єдиного державного реєстру пестицидів і агрохімікатів (паперовий бланк посвідчення про державну реєстрацію препаратів — скасовується).
  3. Забезпечується захист прав інтелектуальної власності. Адже удосконалюються процедури боротьби із недобросовісними заявниками та система захисту прав інтелектуальної власності в цілому.
  4. Пришвидшується процес реєстрації, оскільки введення детального порядку перереєстрації дасть змогу зменшити до декількох днів деякі процедури, які до цього займали 1 рік.
  5. Гармонізується українське законодавство з нормами ЄС, до прикладу, шляхом введення поняття та критеріїв “несуттєвих змін” та спрощення форми висновку еколого-експертної оцінки матеріалів.

В ЄБА зауважують, що ці зміни напрацьовувалися відділом поводження з пестицидами і агрохімікатами Мінекоенерго у тісній співпраці з представниками агрохімічного комітету асоціації.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Кабміну

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!