В Україні запроваджують європейський механізм утилізації тари від пестицидів

0 434

Європейська Бізнес Асоціація оголошує про старт в Україні проєкту «Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин». Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

«Сьогодні в Україні, на жаль, тара з-під засобів захисту рослин, здебільшого, викидається або повторно використовується для виготовлення фальсифікату. Ці фактори значно підвищують ризики забруднення довкілля та негативно впливають на здоров’я людини. У всіх же цивілізованих європейських країнах ця тара підлягає утилізації», — йдеться в повідомленні.

Так, даний проєкт об’єднає світових виробників, аби запровадити європейський механізм утилізації в Україні. Йдеться про впровадження Директиви 2008/98/ЄС від 19 листопада 2008 року про відходи. «У проєкті братимуть участь ТОВ „Адама Україна“, ТОВ „Байєр“, ТОВ „Басф Т.О.В“, ТОВ „Нуфарм Україна“, ТОВ „Самміт-Агро Юкрейн“, ТОВ „Сингента“, ТОВ „ФМС Україна“, ТОВ „ЮПЛ Україна“.

Його реалізація дозволить збільшити обсяги збору та переробки тари з-під ЗЗР, проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, а також підвищить ефективність поводження з такою тарою», — наголошують у ЄБА.

Крім того, проєктом також планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить налагодити та оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку та відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари у категорію відходів до моменту її переробки або утилізації.

«Саме через веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та ін.) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) опрацювати таку заявку та виконати відповідні дії із збирання, перевезення, зберігання, перероблення та утилізації використаної тари з-під ЗЗР», — додають в асоціації.

Таким чином, в результаті проєкту компанії-учасниці, що є соціально відповідальними, зможуть забезпечити належне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР відповідно до європейських стандартів, а держава має отримати чіткі та прозорі правила функціонування ринку поводження з тарою, які зможуть згодом лягти в основу принципово нового законодавства.

 

SEEDS.org.ua за інформацією apk-inform.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!