В Україні з’явився електронний реєстр артезіанських свердловин

0 545

Державна служба геології та надр відкрила загальний доступ до нового електронного реєстру артезіанських свердловин в Україні. Про це повідомляє пресслужба Держгеонадр.

За інформацією, Державний реєстр артезіанських свердловин розроблено відповідно до постанови Уряду #963, сервіс міститиме інформацію про всі артезіанські свердловини. Наразі у реєстрі є інформація про 863 об‘єкти.

«Триває наповнення реєстру відповідно до даних паспортів свердловин, які є у розпорядженні Геоінформу, а це близько п‘яти тисяч документів, згодом усі вони будуть внесені до онлайн-реєстру», — повідомив виконавчий директор ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський. 

Відповідно до оцінок, в Україні працює понад сто тисяч артезіанських свердловин. Планується, що дані щодо кожної з них будуть поступово внесені до відкритої бази даних.

Онлайн-реєстр має зручний інтерфейс та можливість розширеного пошуку об‘єкта за різними фільтрами. Також пропонують користувачам аналітику щодо роботи артезіанських свердловин в Україні.

Реєстр має прив‘язку до ГІС-системи, тобто усі артезіанські свердловини відображаються на карті. А найголовніша його перевага у тому, що водокористувачі самостійно можуть вносити дані про свою свердловину, пройшовши автентифікацію через сервіс ID.gov.ua.

«Запуск роботи реєстру є важливим кроком до цивілізованого надрокористування, адже вода — стратегічний ресурс», — підсумував голова Держгеонадр Роман Опімах.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!