В Україні можуть спростити реєстрацію сортів бавовнику – це важлива культура для виготовлення пороху

0 48

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту розглянути законопроєкт №10427-1 про спрощення обігу насіння бавовнику, який потрібен для виробництва пороху, пише SEEDS.

Про це заявив заступник голови комітету Степан Чернявський, йдеться у повідомленні партії «Слуга Народу».

«Бавовняне волокно на 75-85% — найчистіша природна целюлоза. Річна потреба оборонного сектору України в целюлозі для виготовлення пороху становить 10 тис. т. Посіви бавовнику на площі близько 30 тис. га можуть забезпечити необхідну кількість сировини для виготовлення цього обсягу целюлози», — пояснює Степан Чернявський.

Він наголосив, що бавовник є важливою культурою для використання в галузях, які сприяють боротьбі та обороні країни. Тому в парламенті розробили законопроєкт, який дозволить пришвидшити реєстрацію сортів бавовнику.

Читайте також: Україна на законодавчому рівні повністю адаптувала вимоги ЄС до транспортування бджіл  

«Після підписання закону реєстрація сортів відбуватиметься протягом місяця замість 2-3 років, як це передбачає чинне законодавство. Також прийняття цього законопроєкту дозволить залучити $30-50 млн інвестицій у завод із виробництва сирцю. Початкова потужність заводу становитиме 1,5 тис. т сирцю на рік із подальшим збільшенням виробництва до 6 тис. т», — підсумував парламентар.


Однак наразі текст документу поки відсутній на сайті парламенту.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!