В Україні презентували нову грантову програму страхування врожаю для дрібних фермерів 

0 186

Страхування майбутнього врожаю розширить доступ до кредитів для малих і середніх агровиробників. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич під час презентації нової грантової програми страхування врожаю, яка розширить доступ до кредитів для мікро-, малого та середнього агробізнесу, пише SEEDS.

За словами заступника Міністра, доступ малого та середнього агробізнесу до банківських кредитів обмежений з низки причин. Тому нова грантова програма поряд з іншими урядовими та неурядовими програмами підтримки дуже важлива для аграріїв, які з початку повномасштабного вторгнення опинилися в скрутних умовах.

«Програма агрострахування майбутнього врожаю відкриє доступ до фінансування для малих і середніх агровиробників. Загалом всі програми з підтримки сільгоспідприємців мають одну мету – надати можливість аграріям в умовах війни отримати необхідне фінансування, щоб у наступні роки можна було сіяти і збирати врожай», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Очікується, що нова грантова програма дозволить надати агросектору близько 572 млн грн додаткового фінансування протягом сезону 2023 року, використовуючи страхування майбутнього врожаю як інструмент зниження кредитного ризику, повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: Стало відомо в яких регіонах України сільгоспземля була найдорожчою цього літа

Близько 220 клієнтів з числа сільськогосподарських виробників зможуть отримати дофінансування із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн на поповнення обігових коштів. Фермери зможуть мінімізувати ризики завдяки страхуванню врожаю.


Програма здійснюватиметься страховою компанією UNIVERSALNA, ПриватБанком за підтримки проєкту USAID “Реформування фінансового сектору” і дозволить використовувати страхування як додатковий інструмент зниження ризику втрати врожаю для агровиробників та кредитного ризику для банків.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!