Чеські пивовари зварили пиво на основі води, отриманої з повітря  

0 81

Неймовірні новини світу: чеській пивоварні Radegast вдалось досягти важливого етапу ​​у світовому пивоварінні. Вони вперше створили пиво з використанням води, отриманої з повітряної вологи, тобто, буквально з повітря, пише SEEDS.

Поки що інноваційного пива зварили небагато – лише 200 літрів.

Інноваційну технологію збирання води розробила чеська компанія Karbox спільно з Чеським технічним університетом. Мобільний комплекс під назвою EWA дозволяє отримати воду навіть із дуже сухого пустельного повітря — в таких умовах пристрій може отримати 25-30 літрів води на день, і до 50-70 у більш вологому кліматі.

Читайте також: Вчені знайшли натуральний рослинний підсолоджувач, що у 300 разів солодший за цукор

В основі пристрою лежить абсорбуючий матеріал, який поглинає воду з повітря, а потім за допомогою нагрівання, охолодження та конденсації її збирає. EWA можна помістити в контейнер розміром 120 на 120 см та поставити на шасі. Електроенергію для руху та вилучення води дають сонячні панелі.

Пристрій протестували в австралійській пустелі: у віддалених селищах у глибині країни питна вода може коштувати до 5 австралійських доларів за літр, а вода, отримана за допомогою EWA, коштує вп’ятеро дешевше, пише Рosteat.


Якість води перевірили у лабораторії: вона відповідає стандартам для дитячого споживання. Крім Австралії, на думку розробників, їхня технологія буде потрібна на Близькому Сході, в Африці, пустельних районах Південної Америки.


Дефіцит води може торкнутися і Чехії, попереджає пивоварня Radegast. У середньому у світі на виробництво літра пива витрачається 4,5 л води, у середньому у Чехії – 3,5 літра. Radegast вдалося скоротити витрату до 2,29 л, що на 10% менше, ніж у 2010 році.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!