В Україні з’явиться біржа біопалива

0 67

Уряд закликає збільшити в Україні частку альтернативних видів палива на ринку. Для цього в країні планують запустити біржу біопалива. У пріоритеті — створення прозорого та конкурентного ринку біопалива, пише SEEDS

Про це повідомили учасники брифінгу «Розвиток біржової торгівлі біопаливом — стимул для ринку біоенергетики в Україні».

«На сьогодні Україна імпортує 1/3 газу. Відмовитись від цього можна завдяки альтернативним видам палива, що дозволить заощаджувати великі кошти в бюджеті», — розповіла голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва.

За даними Держенергоефективності, з початку 2022 року по жовтень 2023 року введено 360 МВт потужностей з виробництва теплової енергії на альтернативних видах палива. Це приблизно 72 млн євро інвестицій в економіку.Зазначається, агровідходи є одним із головних джерел для виготовлення рідкого та твердого біопалива. З боку Держенергоефективності було введено в дію кілька ініціатив з 2021 до 2023 року щодо зменшення податку на землю для агровиробників, що будуть використовувати її для вирощування енергетичних рослин, а також встановлення нульової ставки податку за викиди СО2 для виробників, що працюють на біопаливі.

Читайте також: Через рік всі неоформлені земельні паї перейдуть у власність громад

За озвученими підрахунками, встановлення та опалення котельні на біопаливі на щепі, наприклад, дозволяє відчутно заощаджувати — 1 Гккал на газу коштує 4800 грн, 1 Гккал теплопостачання на щепі — 2000 грн.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 12:00 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!