В Європі у 10 разів зріс попит на українське насіння амаранту і амарантову олію

0 1 365

Попит на українське товарне насіння амаранту і амарантову олію в Європі зріс у понад 10 разів порівняно з рядом попередніх років. Про це розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда, пише SEEDS.

За його словами, українських виробників знають і їм довіряють. На це вказують попередні домовленості партнерів та трейдерів.

Навіть більше – географія посіві амаранту в Україні розширюється, зокрема на півночі цього року висіють понад 600 га амаранту.

«В цьому році у амаранту є дуже гарні перспективи закріпитися на півночі України. В минулому році на Чернігівщині було посіяно 29 га амаранту сорту Харківський-1. В цьому році в Чернігівській області буде посіяно понад 600 га амаранту», – пише Олександр Дуда на своїй сторінці у Фейсбук.

Але ця цифра ще не остаточна, каже фахівець, бо посівна амаранту в північних регіонах стартуватиме не раніше 25 травня. Оптимально, щоб ґрунт прогрівся до +18 градусів і механічним способом вдалося прибрати основну масу конкуруючих бур’янів (щирицю, лободу та мишій).

Читайте також: На Закарпатті провели традиційну міру – стада овець і кіз провели на полонину

«В поточному році ми заохочуємо фермерів не тільки набути досвіду вирощування амаранту, але й націлитися на значні площі (від 50 га) задля отримання суттєвого доходу (собівартість вирощування амаранту до 14 000 грн/га).

Попит на українське товарне насіння амаранту і амарантову олію в Європі зріс в понад 10 разів порівняно з рядом попередніх років, бо нас вже знають і довіряють (згідно попередніх домовленостей партнерів та трейдерів)», – наголошує Олександр Дуда.

Голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції нагадав, що крім популяризації культури, асоціація успішно співпрацює з фермерами України – укладає угоди на викуп врожаю поточного року.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!