Вчені створили гострі томати

0 405

Бразильські та ірландські вчені винайшли спосіб отримання гострих томатів, завдяки розвитку технології редагування генома. І в недалекому майбутньому буде можливість їх купувати і вирощувати. Подробиці читайте на  SEEDS. 

Отримання гострих томатів відбувається шляхом активації в них капсаіціноідів – сполук, що містяться в перці чилі.

«Капсаіціноіди є дуже цінними сполуками. Вони використовуються в збройній промисловості для перцевих балончиків і в медицині для анестезії. Є також дослідження, що показують, що вони сприяють схудненню», – сказав Агустін Зогон з Федерального університету Вісози в Бразилії.

Вчені відзначають, що вирощування перцю чилі – трудомісткий процес, і підтримувати сталість гостроти плодів досить складно. На відміну від нього, врожайність томатів висока, і рослина добре вивчена.

«Таким чином можна виробляти капсаіціноіди більш рентабельним способом», – сказав Зогон.

Томати і перець чилі походять від спільного предка, але розійшлися в самостійні сорти близько 19 мільйонів років тому. Як зазначає автор дослідження, всі гени, які виробляють капсаіціноіди, також присутні в томаті, просто вони не активні. Використовуючи технологію редагування генів, можна знову активувати ці гени в томатах, додавши пікантності повсякденним овочам.

Він і його колеги вже працюють над створенням гострих томатів і сподіваються отримати перший урожай до кінця року.

Експерти неодноразово стверджували, що методи генної інженерії можуть допомогти отримати фрукти і овочі з незвичайними характеристиками. Крім гострих томатів, вже ведуться роботи над зміною кольору ківі і смаку суниці садової.

SEEDS  за матеріалами UkrMedia

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!