Вчені виділяють гриби, які можуть стимулювати ріст рослин навіть в умовах меншої кількості води

0 507

У результаті досліджень у галузі екології ґрунтових мікробів, що колонізують коріння рослин, вчені з Університету Бхаратіар виділили грибок, який може посилювати ріст рослин навіть в умовах дефіциту води. Про це повідомляє ECHEXPLORIST.

Як сказано в матеріалах дослідження, на корінні рослин живуть численні типи ґрунтових мікробів, здатних мобілізувати корисні речовини, зокрема фосфор. Серед усіх відомих грибів, що живуть на корінні рослин, переважає арбускулярна мікориза (АМ).

У даному випадку досліджувалося коріння рослин томата, де є і Arbuscular Mycorrhiza, і темний септатний ендофітний гриб Nectria haematococca. Другий цікавий тим, що живе всередині рослинної тканини, а пігмент меланіну, який ним утворюється, дає свій характерний темний колір, і тому він називається ще Dark Septate Endophytic Fungi.

Дослідники помістили два набори рослин горщиків томата, один з яких був оброблений грибним препаратом з ризобактеріями, а інший – без будь-якої обробки. Для експерименту було взято ґрунт в асортименті. В процесі дослідження подачу води рослинам обмежили. Через вісім тижнів команда виміряла висоту кожної рослини, товщину стебла, площу листа, біомасу і вміст проліну(рівень вмісту проліну відповідає рівню стійкості до абіотичних стресів). Спостерігалася більш висока концентрацію проліна в горщиках томатів рослин, оброблених грибним препаратом.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!