Вчені хочуть змусити бур’яни самознищитись

0 645

Американські вчені хочуть застосувати Y-хромосоми сідача коноплевого та щириці Палмера (два найнебезпечніші сільськогосподарські бур’яни в США) у боротьбі з цими ж бур`янами. Про це повідомляється на сайті Університету Іллінойсу.

Завдяки виявленню таких генів учені сподіваються використовувати нові методи «генетичного контролю» над бур’янами, які в багатьох місцях більше не реагують на гербіциди.

«Якби ми знали, які гени контролюють чоловіче начало і ми могли б змусити ці гени розмножуватися в популяції, кожна рослина в полі була б чоловічою через кілька поколінь, і теоретично популяція загинула б», – каже Пет Транел, провідний автор дослідження, професор університету Іллінойсу.

Транел і його колеги раніше ідентифікували молекулярні маркери, пов’язані з чоловічою геномною областю. Після секвенування чоловічих геномів обох видів дослідники змогли використати специфічні маркери, притаманні для рослин чоловічої статі, звузивши їх до 120 -150 генів.

Звуження генів, пов’язаних зі статтю в цих бур’янах, може мати практичне значення для боротьби з ними.

«На сьогодні у сідача коноплевого і амаранту Палмера виробилася стійкість до гербіцидів. Дводомне розмноження призводить до того, що всі ці ознаки стійкості змішуються, що дозволило популяціям обох видів поєднувати множинну стійкість до гербіцидів, в результаті чого у виробників залишилося мало ефективних гербіцидів», – каже Транел.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!