Від початку року Україна імпортувала стільки ж помідорів як за весь минулий рік

0 864

Щороку в Україні зростають ціни на помідори і кожного року їх імпортують дедалі більше. Тільки за 7 місяців 2020 року їх до України завезли майже 70 тис. тонн —  обсяг імпорту за весь 2019 рік. Про це повідомила керівниця департаменту “Аналітика” ринку “Шувар” Тетяна Гетьман.

“Пам’ятаєте помідор-сливка в кінці серпня по 3 грн/кг? Напевно вже ні, бо це було 5-6 років тому. Кожного року в Україні зростають ціни на помідори й що найцікавіше — кожного року ми більше їх імпортуємо.

За 7 місяців 2020 року ми вже завезли з інших країн майже 70 тис. тонн — це обсяг імпорту за весь 2019 рік”, – пише Тетяна Гетьман на своїй сторінці у Facebook.


? Асортимент помідорів на ринку "Шувар", 1.09.20

Обійшли весь майданчик ринку "Шувар", щоб показати різноманіття помідорів! ? Від звичайної сливки до коктейльних та двоколірних – у нас можна знайти все! ??Дізнались ціни на різні сорти та запрошуємо до перегляду!

Gepostet von Оптовий Ринок "Шувар" am Dienstag, 1. September 2020


Проблема падіння виробництва на її думку для України не нова і системна, та має декілька причин: 

Зміна клімату. Зараз в Україні виростити у відкритому ґрунті помідор товарного вигляду — це справжнє мистецтво навіть із використанням сучасних технологій.

Глибока криза у тепличному бізнесі країни. Старі українські теплиці закриваються, бо вони гарантують хіба що шалену собівартість. Нові теплиці не будуються, бо немає грошей і немає мотивації!

“Звичайно цим користується Туреччина, вона за останні 3 роки збільшила постачання до України у 1,5 раза. Сьогодні ми вже світовий партнер #3 для турецьких експортерів томату.

Але нам зарано віддавати потенціал нашого ринку імпортерам.

Якщо взимку нам дійсно важко конкурувати з турками, то з травня по жовтень господарем на власному ринку має бути український фермер. У дрібних теплицях Півдня та Закарпаття можна вирощувати більшість видів томатів, які ми активно імпортуємо з Туреччини та ЄС”, – додає Тетяна Гетьман.

“Мушу відмітити, що за останні 4 роки асортимент на майданчику оптового Ринку “Шувар” змінився кардинально”, – додає експерт.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!