Відкриття ринку сільгоспземель для іноземців – справа ризикована

0 371

Відкриття в Україні ринку сільгоспземель для іноземців може стати вкрай ризикованою справою. Про це розповів Sapienza.media заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”, член УРБ Михайло Соколов.

“Іноземні бізнесмени мають можливість отримувати значно дешевші кредити, ніж українські аграрії, завдяки чому матимуть перевагу перед ними. Це у свою чергу призведе до витискання українських сільгоспвиробників з аграрної сфери.

Немає ніякої різниці: будуть допущені іноземці на ринок української землі через юридичних осіб чи особисто.

Більше того: допуск іноземців через юридичних осіб є вкрай небезпечним кроком, оскільки у цьому випадку, фактично, неможливо буде відслідкувати, кому в підсумку належить юридична особа. А це означає, що землю в Україні зможуть купувати в тому числі й російські олігархи”, – каже Михайло Соколов.

“Тому нам не те що не можна допускати іноземців на ринок землі в Україні, нам потрібно заборонити їм купувати українську землю на конституційному рівні.

У свою чергу зміни до Конституції можуть бути внесені лише через всеукраїнський референдум, право ініціювати який на сьогодні має тільки Президент України”, – вважає фахівець.

 

Sapienza.media для SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!