Винахідник з Чернігівщини змайстрував неймовірний гарбузовий комбайн

0 2 335

Володимир Турко із села Долинське, що неподалік райцентру Сосниця на Чернігівщині, власноруч створив дивовижний комбайн. Така машина — мрія багатьох селян, які вирощують гарбузи для продажу насіння.


Ідею комбайну майстер запозичив у полтавських друзів, сам агрегат чіпляється до будь-якого трактора — «китайця», Т-40, МТЗ та дозволяє відокремлювати насіння від м’якоті.

Бізнес на гарбузових зернятах доволі прибутковий. Цьогоріч за кілограм платять 70 гривень, хоча торік ціна доходила тільки до 45 гривень. За тиждень подружжя здає мішечок насіння кілограмів на двадцять.   

Наразі родина Турків садить під гарбузи соток 20 і  якщо гарний врожай, то з цієї площі мають п’ять великих причепів. Вибирати насіння часу не вистачає. Господарі не тільки згодовують гарбузи худобі, а й мають заробіток від здачі заготівельникам насіння.“Заїжджаю на поле, трактора не глушу. Збираю гарбузи і вкидаю до ємності. Далі гарбуз відокремлюється на насіння та м’якоть, дрібнить на декілька частин. На виході кріпиться мішечок, куди висипається насіння.

М’якоть, звісно, використовуємо для господарства, вона не дуже подрібнена і може декілька днів зберігатися. Всі гарбузи одночасно ми не збираємо, щоб м’якоть не пропала. Як згодуємо, тоді знову їду на поле”, —розповідає про свій дивовижний комбайн Володимир Турко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!