Вінничанин збирає на власному городі врожаї гранатів, інжиру та хурми

0 2 242

Гранати, інжир, актинідію і хурму вирощує на власному обійсті Валерій Прилипко з Вінниччини. Чоловіку 66. Садівництвом зайнявся щойно вийшов на пенсію. Каже, це його хобі. Робить це, в першу чергу, аби онуки їли натурпродукт. А що залишається — продає на базарі.

Валерій з дружиною живе в Ямполі. Любов до садівництва, каже, зʼявилася ще у школі. Вирощує рослини на батьківському обійсті у селі Пороги. Окрім гранат, займається виноградарством: вирощує понад 200 сортів. А ще у саду ростуть актинідія та інжир.Дереву граната 18 років. Стільки ж часу Валерій на пенсії. Саджанець купив 2002 в Криму.

Через морози, каже, дерево декілька разів хворіло, але вилікував, і з 2009 року воно плодоносить. Розповідає про особливості догляду за рослиною.

“Почистити, щоб гілки одна одну не затіняли, а так все просто: поливати і, коли морози, сховати від сонця зимового. У нас помінявся клімат: січень-березень — температура + 15. Ця температура провокує сокорух. Брунька починає розпускатися. Повесні в нас заморозок, який вбиває бруньку. Я її обрізаю стягую докупи і утеплюю агроволокном”, – каже валерій Прилипко.

Саджанці граната та інжиру Валерій продає. Ціна, каже, залежить від віку рослини: до року — від 40 до 80 гривень, півтора-дворічні — від ста.

Теплицю для своїх екзотичних дерев робити не планує, бо клімат, говорить, на Ямпільщині потроху змінюється.

Дозрівають гранати у жовтні, а наприкінці листопада — можна збирати врожай. Найбільший плід гранати заважує майже пів кілограма. Цьогоріч Валерій Прилипко зібрав таких 18 штук.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Вінниця

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!