Вінниччина збирається стати столицею українського хрону  

0 536

Вирощування хрону – перспективна і дуже вигідна справа, фактично це “ліниві” гроші, які кожен може викопати та віднести на базар. Цьогоріч у Вінницькій області з’явилося одразу дві великі ділянки із промисловим вирощуванням кореня хрону – в Сутисках та у Томашпільському районі.

Вінницька харчосмакова фабрика, яка є найбільшим переробником хрону в країні, вже декілька років поспіль шукає партнерів серед великих фермерів, готових ризикнути і почати промислове вирощування хрону – нестача сировини постійна проблема. У періоди найбільшої кризи корінь доводилося навіть імпортувати з Білорусі та Угорщини.

Цього річ угорські постачальники продали 130 000 штук саджанців кореня хрону вінницьким аграріям. Фабрика і фермери разом оцінять врожайність угорської розсади, порахують доцільність використання під вирощування кореня хрону поливних полів і навчаться організовувати процес розподілу врожаю для переробки та посадковий матеріал за угорським зразком.

Хрін найкраще вирощувати після культур, які рано звільняють поле: огірків, помідорів, ранньої картоплі. Це дає можливість своєчасно провести підготовку ґрунту.  Однак чим раніше посадити хрін, тим вище його врожайність.

Зрошують рослини дощувальними установками. Користь хрону полягає не тільки в кореневищах. Зрізану зелену масу перед збиранням урожаю використовують на корм худобі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 33 канал

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!