Вінницькі школярі розводять компостних черв’яків для переробки органіки і листя

0 1 138

На подвір’ї однієї з вінницьких шкіл у контейнерах для компостування відходів учні розводять каліфорнійських хробаків. Червʼяки допомагають перероблювати органічні відходи та опале листя на гумус.

Листя учні збирають у пакети. Восени його стільки, каже вчителька інформатики Оксана Палій, що пакетами можна заставити усе подвірʼя. Тому листя вирішили переробляти. Саме тому взяли участь у міському екологічному конкурсі.За перемогу у ньому учням виділили 22 тисячі 800 гривень. Саме стільки і витратили на закупівлю контейнерів та хробаків. Їх, каже вчителька, купили на столичній фермі.

Гумус осідає внизу контейнера. Після наповнення його можна дістати. Та зараз, через похолодання, червʼяки не активні і майже не переробляють відходи, — говорить девʼятикласник Роман Пасічник.

За хробаками потрібен догляд, розповідає учениця Катерина Кірічєк. Робити це, каже, неважко. Головне, підгодовувати. Раніше давали їм відходи зі шкільної їдальні, відколи ж навчаються дистанційно — їжу приносять із дому.

Директорка Алла Панасюк каже, такий проєкт допоможе школі зберегти зелені насадження і зекономити гроші на вивіз опалого листя. Додає, червʼяків підживлюватимуть пів року. Саме стільки часу потрібно, аби отримати перший компост для підживлення дерев.

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Вінниця

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!