Вирощування лохини – інвестиційно приваблива ніша для фермерів   

0 863

Виробники яблука, суниці садової (полуниці), персика, черешні, а також інвестиційні фонди різних країн розглядають лохиновий бізнес як інвестиційно-привабливу нішу. Тому виробництво цієї ягоди в усьому світі стрімко зростає.

Міжнародна організація виробників лохини (IBO) прогнозує, що через 7-10 років споживання лохини подвоїться, збільшившись з 1 до 2 млн тонн. Щоб забезпечити таке різке зростання попиту на ягоду, виробникам необхідно вживати ефективних заходів.

Для покриття зростаючого попиту споживачів Європи і країн Центральної Азії, в регіоні необхідно закласти 22 000 га нових плантацій лохини. При цьому старі непродуктивні сорти лохини необхідно буде замінити новими. Про це говорять експерти американської компанії Fall Creek, провідного світового виробника саджанців, який забезпечує кращу в галузі генетику і комплексну технічну підтримку виробників лохини по всьому світу.


Протягом 40 років компанія Fall Creek зосереджує свої зусилля на тому, щоб пропонувати виробникам нові високопродуктивні сорти лохини, які за смаковими якостями вибирають споживачі різних країн світу. Останні два десятиліття зусилля компанії сфокусовані на виведенні власних сортів на додаток до тісної співпраці з деякими з кращими державними і приватними селекційними програмами.



Чим цікава лохина для різних учасників ринку?

Для споживачів

Лохина – смачна і корисна ягода, яка містить безліч мікроелементів. Це справжній суперфрукт чи суперфуд, який відрізняється високим вмістом антиоксидантів.

Крім того, лохина має відміну від багатьох інших Суперфуд, оскільки всім споживачам подобається смак ягоди: солодкий з легкою кислинкою. У США вже споживається близько 1,2 кг лохини на кожного жителя щорічно. В Європі споживання ягоди зросло за останні два роки більш ніж на 20% і вже досягло 250 г на людину. За прогнозами, протягом наступних 6-8 років споживання лохини в Європі зросте до 900 г на людину. В першу чергу, це обумовлено трендом на здоровий спосіб життя і підтримання гарного самопочуття.

Нещодавно було опубліковано нове дослідження впливу лохини на здоров’я людини (The Circles study – США), в якому науково доведено, що лохина знижує ризик хвороби Альцгеймера і/або деменції, а також ризик діабету.

Для виробника/інвестора

Нова генетика і нові сорти лохини підвищать врожайність ягоди і приведуть до підвищення цін на ягоду. Якщо ви хочете підвищити фактичну врожайність лохини, щоб вона була порівнянна з врожайністю інших фруктів, наприклад яблука або черешні, потрібно використовувати нові методи посадки і нові сорти ягоди, щоб отримати мінімум 20 тонн лохини з гектара.

І навіть врожайність в 25 тонн з гектара лохини цілком досяжна, при тому, що сьогодні середній показник врожайності ягоди в Східній Європі становить близько 8-10 тонн з гектара. При цьому ціна реалізації лохини набагато вища, ніж ціни на інші фрукти.



За даними моніторингу цін EastFruit, середні ціни виробників лохини в Україні в поточному сезоні були в 18 разів вище середніх цін на яблука (215 грн. За кг лохини проти 11,7 грн. за кг яблука), в Грузії і Польщі фермери отримали в 13 раз більше за кілограм лохини, ніж за 1 кг яблук (14,2 ларі проти 1,1 ларі і 21,4 злотих проти 1,6 злотих відповідно).

У команді Fall Creek є агрономи і економісти, які допоможуть виробникам визначити потенціал сортів і скласти ефективний бізнес-план.


Лохина буде плодоносити протягом 15 років, а інвестиції окупляться швидше, ніж вкладення в вирощування інших фруктів.


Ключ до успіху – це правильний підбір сортів ягоди: більшість старих сортів добрі «в полі», але сучасний ланцюжок поставок свіжих фруктів для доставки споживачеві в Європу, Росію чи Азію вимагає більшого, ніж просто гарний смак продукту. Сьогодні потрібна тверда ягода, яка витримає 30 днів доставки/транспортування і буде в хорошому стані для продажу споживачам, які надають перевагу смачним ягодам бажано одного калібру.

Для супермаркету/споживача

В супермаркетах категорія «лохина» швидко росте, а в Великобританії ця категорія ягід більша, ніж категорія суниці садової, завдяки значно вищій ціні на ягоду. Споживання лохини в Великобританії вже перевищило 1 кг на душу населення. Це стало можливим, в основному, за рахунок високої якості ягоди, що продається.

З метою підвищення якості продаваної у них ягоди, супермаркети Великобританії відмовляються від старих сортів лохини, таких як «Чандлер» (Chandler), «Блукроп» (Blue Crop), «Еліот» (Eliot). Це дуже впливає на старі плантації, але, з іншого боку, відкриває великі можливості для новачків в галузі вирощування лохини: якщо вони вирощують якісні нові сорти, то зможуть зацікавити супермаркети. Для супермаркетів ключові параметри ягоди: смак, твердість, а також соковитість лохини.



Чим цікаві країни Східної Європи і Центральної Азії для вирощування лохини?

Місцезнаходження. Центральна Азія виправдовує свою назву, тому, що вона займає центральне місце по відношенню до Європи, Азії та Росії. Це дає таким  країнам всілякі експортні можливості.

Трудові ресурси. Це, можливо, найбільша перевага. В основному робоча сила в цих країнах обходиться дешевше в порівнянні з іншими країнами. Крім того, Європа зазнає великих труднощів з пошуком робітників для збору фруктів.

Земля. Вільної землі в Європі дуже мало, а вартість сільськогосподарських земель – дуже висока. Тому переваги Східної Європи і Центральної Азії тут теж очевидні.


Які сорти лохини вибрати?

Вибір сорту – основа успіху: ви можете вирощувати великі площі лохини, але це не означає, що ви отримаєте високу врожайність ягоди.

У лохини є 4 основні категорії, засновані на необхідних періодах спокою:

  • З тривалим періодом спокою (High Chill – Northern Highbush),
  • Із середнім періодом спокою (Mid Chill),
  • З коротким періодом спокою (Low Chill – Southern Highbush)
  • І з нульовим періодом спокою.

«Потрібен добрий кліматичний аналіз, щоб вибрати сорти з правильної категорії. Компанія Fall Creek – єдиний постачальник, який може запропонувати повний асортимент для всіх періодів спокою лохини, тому компанія пропонує кращі сорти для конкретних кліматичних умов», – каже Ханс Лікенс, комерційний директор компанії Fall Creek.


Американська компанія Fall Creek виробляє більш як 30 мільйонів саджанців щороку, і реалізує більше 200 різновидів лохини.

Якщо Ви замислюєтеся про інвестиції в виробництво лохини, Ви можете звернутися до експертів компанії Fall Creek і відвідати сайт компанії: http://www.fallcreeknursery.com/

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!