Високотехнологічні сівалки розроблені норвезькими вченими для вирощування рослин в космосі

0 132

Високотехнологічні сівалки для роботи в умовах космосу розроблені вченими з Норвезького науково-технічного університету (NTNU). Вони задіяні в експерименті по вирощуванню овочів для космонавтів на Міжнародній космічній станції.Про це розповідає zerno-ua.

На даний час їжа для космонавтів складається тільки з сублімованих продуктів у вакуумній упаковці, і космонавти страждають від зниження апетиту. Забезпечити їх якісними і корисними продуктами вчені сподіваються, налагодивши вирощування овочів і зелені в космічному просторі.

Як розповів Сильї Вольфф, спеціаліст з ботаніки в Центрі міждисциплінарних досліджень в космосі (CIRiS), який є підрозділом NTNU, рослини здатні «відчувати» кількість доступних їм поживних речовин. При низькій концентрації азоту рослина буде поглинати більше води і, отже, більше азоту, поки не досягне оптимального рівня. У рослинах закладений механізм, який включається за умови наявності достатнього рівня азоту, після чого відбувається налагодження процесу поглинання як азоту, так і води. Відповідні випробування на Землі вже проведені, і на черзі вирощування бобів в космосі.

Наразі в CIRiS завершено експеримент з вирощування салату для космонавтів. Замість ґрунту використовувалася лавова порода.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!