Яблука з України здатні підкорити експортні ринки Близького Сходу та Азії

0 276

Українські яблука можуть конкурувати на експортних ринках Близького Сходу і навіть Азії в нетрадиційний для України сезон – травень червень та навіть липень. Однак для цього потрібно відпрацювати технологію зберігання яблук.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на дев’ятій міжнародній конференції “Яблучний бізнес України-2019”, яка стартувала сьогодні у Дніпрі, повідомляє кореспондент SEEDS.

“Виявляється, що за ціною ми конкуренті, однак для цього потрібно відпрацювати технологію зберігання яблук, так, щоб вона була прив’язана не просто “червоне яблуко” не просто до сорту, а до клону і до умов, де вони вирощувалися під час сезону. Перші спроби це зробити вже є. І тоді  – це буде ідеальне яблуко.

Наразі яблука ідеальної якості з минулого року ще продаються в ЄС. Я знаю, що італійці, спеціально перетримують яблуко, яке вони продаватимуть після того, як вони зберуть новий врожай. В них такі технологіє. Іноді вони і по 14 місяців його (яблуко) перетримують”, – каже Ярмак.

“В ці літні місяці, навіть якщо у нас не буде суттєвих внутрішніх продаж, ми можемо працювати на експорт”, – додав експерт.

Однак за прогнозом фахівця найближчим часом на риках Близького Сходу і Південно-Східної Азії зросте конкуренція з боку США. “США планують отримати найбільший історично врожай яблука і США має яблуко преміальної якості майже 100%”, – додав Ярмак.

В Україні ціни на яблуко теж можуть вирости, каже експерт. “Середньорічна оптова ціна на якісне яблуко на внутрішньому ринку може зрости, в залежності від сорту, до 6-9 грн/кг. Однак може бути і значно більшою”, – каже фахівець, прогнозуючи найближчим часом і зростання цін на промислове яблуко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!