Яблука зелених сортів шокують своїми неймовірно корисними властивостями

0 590

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції на території України багато людей стали більш активно шукати можливість зміцнити свій імунітет. В першу чергу всі згадали про лимони та імбир, забувши про те, що існують і значно більш доступні варіанти для зміцнення імунітету, який можуть собі дозволити багато споживачів.

Один з таких прикладів абсолютно доступної за ціною альтернативи імбиру можуть бути зелені сорти яблук.

Як повідомляє проект EastFruit, у березні ціна на імбир показала стрімкий зліт, викликаний різким попитом, розвалом логістичних ланцюжків і, як наслідок, зниженням імпорту цієї продукції в Україну, в зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, що головним постачальником імбиру в Україну є Китай, на частку якого припадає понад 60% від загального обсягу. У 2019 р. з Піднебесної було експортовано в Україну 1,62 тис. тонн імбиру, при загальному обсязі імпорту в 2,7 тис. тонн.На сьогоднішній день, середня роздрібна ціна на імбир коливається в районі 200 грн/кг, а в деяких роздрібних мережах вона і зовсім досягає 300 грн/кг, а середня ціна на зелене яблуко в українських супермаркетах становить близько 20 грн/кг. Тобто споживач за зелене яблуко платить в 10 разів менше, ніж за такий популярний зараз імбир.

Такий ажіотаж, в першу чергу був спровокований поширенням чуток, про те, що імбир є відмінним засобом для боротьби з COVID-19. Чи справді імбир настільки корисніше яблука, що навіть в умовах десятикратного перевищення за ціною, попит на нього залишається досить високим? Давайте порівняємо вміст вітамінів і корисних речовин в порції кожного з розглянутих продуктів.

Якщо говорити про імбир, то найчастіше цей продукт українці споживають разом з чаєм, а одинична порція в середньому становить 50 г. З огляду на ціну, на даний продукт, порція імбиру для споживача обходиться в середньому в 10 грн. Не забуваємо, що імбир треба заварювати не окропом, але багато хто про це не знає. І заварюючи імбир окропом, практично вбивають вітаміни, що містяться в імбирі, тому його цінність знижується.Водночас середня вага одного яблука зеленого сорту “Гренні Сміт” або “Ренет Симиренка” – 200 г, що в вартісному еквіваленті становить 4 грн за порцію. Для порівняння, така ж по вазі порція імбиру обійшлася б в 40 грн/кг, але ви спробуйте відразу вжити таку кількість імбиру.

Якщо ж говорити про зміст вітамінів, то в одному зеленому яблуці міститься близько 20 мг вітаміну С, в той час як в 50 г імбиру – всього 2-3 мг. Відповідно, в 200 мг імбиру буде 8-12 мг вітаміну – або в два рази менше, ніж в яблуці!

Якщо ж перерахувати вартість 1 мг вітаміну С, отриманого з імбиру і з яблука, то за 1 мг вітаміну С з імбиру доведеться заплатити 4 грн, а за 1 мг вітаміну із зелених сортів яблука – всього 20 копійок за мг.

Ось і виходить, що за 1 мг вітаміну С з зелених яблук споживач платить в 20 разів менше! І це навіть без урахування того, що вітаміни при зануренні імбиру в чай ​​руйнуються. Тому набагато більше вітамінів можна отримати, просто з’ївши одне зелене яблуко, ніж випивши чай з імбиром.

Порівняння вмісту інших корисних речовин, макроелементів і мікроелементів в таблиці нижче:

Таким чином, кількість корисних речовин, які містяться в яблуці, в кілька разів перевищує аналогічний показник в порції імбиру, при значній різниці у вартості цих продуктів. Більш того, яблуко зелених сортів є дієтичним, тобто має знижений вміст цукрів. Зелені сорти яблук також не містять барвника пектину і тому є гіпоалергенними.

Яблука зелених сортів користуються все більшою популярністю в країнах ЄС, де росте кількість споживачів, які дотримуються здорового способу життя і прагнуть до правильного харчування. Зокрема, в останні роки яблуко зелених сортів користується підвищеним попитом в Великобританії, Швеції, Данії, а також в інших Скандинавських і Балтійських країнах.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!