Ягідний електробайк: фермери навчилися долати столичні затори задля швидкої доставки

0 708

Коронокриза змусила українських фермерів активізувати онлайн продажі. Однак є і такі, хто продає весь свій товар з початку заснування ягідної ферми тільки онлайн, а для адресної доставки свіжої ягоди використовує незвичайний, але неймовірно ефективний транспорт – вантажний електровелосипед, пише SEEDS.

Чому саме електровелосипед став вдалим вибором для перевезення свіжого товару, розповів Ярослав Мовчун, засновник ягідної ферми «Озеряна» під час фермерської конференції «Започаткування солідарного фермерства в Україні».

«Ми розвивалися повільно, але це дало нам досвід сталого розвитку. Ми розуміли і усвідомлювали всі наші помилки. Маючи невеликий врожай на початку, ми не поспішали з продажами. Перший врожай у нас був, здається, кілограмів 200 лохини у 2014 році. Зараз урожай вже йде на тонни.

За рахунок того, що ми розвивалися повільно, ми шукали найбільш цікаві варіанти продажу.

Ми стали першою ягідною фермою в Україні, яка в принципі весь урожай продає через соцмережі. З 2020 року ми вже підключили до роботи деякі магазини, оскільки врожаї були вже досить великі», – розповідає Ярослав Мовчун.

Однак рано чи пізно перед кожним фермером постає важливе питання – доставка, наголосив експерт. Якщо розглядати доставку столицею України, а особливо її центром, це може стати справжньою проблемою.«Ми стикаємось з тим, що в принципі 95% відсотків наших замовлень – це Київ. А з Києва в деякі дні маже до 30% всіх замовлень – це центр. Тут постає питання: як можна швидко доставити ягоду до центра Києва? Майже неможливо! Ми добре знаємо який у нас трафік.

Особливо коли клієнт ставить «вилку» по часу: мені потрібно з 4-х до 6-и годин у центрі, ти розумієш, якщо ти цю ягоду привезеш, протягом 2-4 годин ти вже нікому нічого не привезеш – ти стоятимеш у заторі з ягодою. Так вона стоятиме під охолодженням, але це безглузда робота», – згадує Ярослав Мовчун.

«Так ми почали працювати з Cargocult. Я не вірив, що це спрацює. А потім, коли мені передзвонюють після першого дня доставки кілька клієнтів: «привезли», «привезли», «привезли»… Як привезли? Ви ж щойно виїхали!

Потім, коли мені скидають трек з якою швидкістю він (електровелосипед – ред.) їде і як пересувається по місту, я розумію, що тут треба давати мабуть найперші замовлення… швидкість доставки мене просто вразила. Я чимало зекономив на цій доставці», – розповідає Ярослав Мовчун.

За його словами, навіть ідеально знаючи місто, швидко пересуватися центром столиці не зможе жоден, навіть найдосвідченіший водій. До того ж електробайк, який привозить замовнику свіжі ягоди в екопакуванні – це великий плюс.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!