Запилювачі в горіховому саду. Що потрібно знати садоводу

0 1 757

Як відбувається процес запилення в горіховому саду, що потрібно знати для вирощування саду і для якісного запилення, який принесе високий урожай, читайте на SEEDS.

Горіх утворює два види квітів: чоловічі і жіночі.

Чоловічі квіти згруповані в суцвіття, розташовані в базальній частини гілок попереднього року і складаються з 100-160 квіток.

Кожна квітка складається з скоби і конічного перигона, який захищає тичинки. У квітці від 2 до 32 тичинкових ниток довжиною 1-2 мм і пильовика, утвореного двома чашолистками, розділеними глибокою борозною, між 2 і 32 тичинками. Кожна містить в середньому 1800 пилкових зерен, і кожен елемент виділяє значну кількість пилкових зерен.

Жіночі квітки здаються поодинокими, згрупованими по 2-3 або більше в верхівках пагонів, що виникають з маленьких жіночих бруньок.

Жіночі квіти не мають пелюсток, що складаються з томентозного покриття, що покриває браслет і двох оцвітників. У кожної квітки є глабра або глабресцентний яєчник, кулястий або яйцеподібний, двоопуклий, одноколірний, в кінці якого є велика стигма з 2 частин. Область частин забезпечена численними альвеолами, де вологість дуже висока, забезпечуючи сприятливі умови для проростання пилку.

Пилок передається через вітер від чоловічого до жіночого. Всі сорти грецького горіха самозапилюючі, що означає, що пилок може переміщатися від чоловічих частин до жіночих частин того ж дерева, і в цій процедурі дерево може приносити плоди. Таким чином, одне дерево теоретично може виробляти горіхи без необхідності запилення навколо нього.

Однак в більшості випадків пилок, який передається вітром на жіночі частини того ж дерева, часто втрачається, тому що в той час жіночі квіти не сприйнятливі. Отже, найкращий спосіб забезпечити адекватне запилення для одержання високих і сталих врожаїв – це забезпечити перехресне запилення шляхом посадки двох або більше сортів. Посадка різновидів волоського горіха, який виробляє ранній пилок разом з іншим пилком, який пізніше виробляє пилок, гарантує, що належний пилок носитиме жіночі квіти двох варіантів під час їх сприйнятливості. Відстань між основним сортом і обпилювачем не повинна перевищувати 100 м, а запилювачі складають 5-10% від числа дерев основного сорту. Недавні дослідження показали, що велике навантаження на пилок сприяє падінню квітів, на відміну від класичного уявлення про те, що близько 10-20% від загального плантаційного дерева утворюють запилюючий сорт.

Одна зі схем – посадка ряду запилювачів кожні 8-12 або кілька рядів основного сорту. Рослини садять за допомогою різноманітності запилювачів, перпендикулярного напрямку вітру, для максимального розсіювання пилку. Крім того, якщо запилюючі дерева висаджувати в одному ряду, збір і сортування волоського горіха буде набагато простіше. Однак в деяких садах запилюючі сорти розводяться випадковим чином.

Запилення волоського горіха можливо з появою плям. Стан оптимальної сприйнятливості – це коли добре розвинені рильця в повному обсязі розходяться, а їх кінець жовто-оранжевий.

З точки зору запилювачів волоський горіх відноситься до групи анемофільних видів. При сприятливих умовах розподілу, в залежності від відстані, кожен квадратний метр землі припадає 1-8 подрібнювачів пилку. Додаткове штучне запилення призводить до значного збільшення врожайності горіха, це бджоли або запилення іншими способами, особливо на плантаціях, де сорт запилювачів займає меншу частку.

Жіночі

Чоловічі

Схема розташування запилювачів в горіховому саду.

SEEDS за матеріалами Ореховод 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!