Завдяки теплій зимі овочівники України розраховують зібрати подвійний урожай

0 550

Аномально високі температури цієї зими і збільшення кількості шкідників можуть перешкодити збору повноцінного врожаю озимих сортів зернових культур. Про це повідомив голова ГО “Асоціація фермерів і приватних землевласників Дніпропетровської області (оновлена)” Анатолій Гайворонський.

“Через аномально теплу зиму озимі сорти зернових культур вже кілька разів виходили із зони спокою, і накопичений рослинами цукор використовується вже зараз. Якщо знову вдарить мороз – рослини загинуть.

На озимих культурах розвелося багато мишей, що, в свою чергу, може привести до зменшення врожаю через пошкодження посівів. Якщо зима морозна, певну кількість шкідників гине. А сьогоднішні температурні умови натякають нам на те, що навесні варто очікувати великі популяції шкідників, як на польових, так і на озимих зернових культурах.

Варто згадати і грибкові захворювання, які розвиваються за температури від +4 градусів. Все вищезгадане може привести до недобору врожаю”, – сказав Анатолій Гайворонський.

Водночас фермер-овочівник Віталій Гуртовий повідомив, що на відміну від зернових, проблем з урожаєм серед овочів не передбачається. Більш за те, за його словами, тепла зима в цьому році дозволить городникам зібрати подвійний урожай.

“На відміну від “зерновиків”, у овочівників ситуація інша. Ми абсолютно не залежимо від вологи в грунті, оскільки самі виробляємо полив. Тепла зима в цьому році дозволить городникам зібрати подвійний урожай, оскільки південні регіони вже відсіяли ранні культури овочів. Це вплине на ціну овочів в позитивну сторону, так як продукту багато, а ринок збуту невеликий”, – зазначив фермер.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією most-dnepr.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!