Завдяки українським біженцям до Європи розпочався експорт гречки

1 831

Для задоволення внутрішніх потреб Україні достатньо близько 20 мільйонів тон збіжжя. Ця цифра може протягом року дещо збільшитися, оскільки зараз ми бачимо зростання тваринництва, пише SEEDS

Проте в будь якому разі внутрішнє споживання не перевищить 25 мільйонів тон. Таким чином, для експорту у нас лишається 55-60 мільйонів тон сільськогосподарської продукції, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Читайте також: Плодоовочевий експорт України опинився на межі катастрофи

«На щастя, по всіх основних культурах ми отримали врожай, який дозволяє повністю закрити внутрішні потреби. Крім названих експортних позицій, вирощено достатню кількість вівса, проса, гороху. Покращилася порівняно з минулим роком ситуація з овочами – цибулею, буряком, морквою тощо», – розповів Тарас Висоцький в інтерв’ю Апострофу“.«Також отримано рекордний урожай гречки – близько 220 тисяч тон. Це практично вдвічі більше за річне споживання. Так що є навіть надлишок. Це видно по цінах на гречку, які зараз різко знизилися, що безумовно тішить покупців.

Натомість аграрії висловлюють занепокоєння: вони недоотримують кошти, і це може призвести до того, що в наступному році гречки буде посіяно менше і виникне дефіцит.

Виробники шукають шляхи реалізації своєї продукції. Зокрема, з’явився експорт гречки, якого раніше практично не було. Головна причина цього – наявність в Європі мільйонів наших біженців. Вони формують досить значний попит на гречку і поширюють культуру її споживання.

Це примушує європейські мережі закуповувати цей продукт в Україні», – зазначає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Уряд зі свого боку сприяє цьому – були зняті всі обмеження на експорт гречки, які існували раніше. Завдяки цьому до Європи розпочався експорт гречки, додає Тарас Висоцький.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Любов пише

    Немає квот для виробників, держава не регулює, а виробники, в цьому плані-заручники.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!